Presunúť na hlavný obsah

Módne faux pas pri výbere plesových šiat: Poradíme vám, čomu sa vyhnúť a ako prísť na ples za dámu

Móda

Dobročinný Ples v opere, ktorý sa tento rok uskutoční už v sobotu 13. januára 2018 je tradičným spúšťačom plesovej sezóny na Slovensku. Vyhnite sa týmto módnym faux pas, ktorých sa každoročne dopúšťame.

Plesovú sezónu už druhú januárovú sobotu otvorí dobročinný Ples v opere. Čas bálov sa tak nezadržateľné blíži a mnohé dámy a aj niektorí páni začínajú rozmýšľať, aké šaty a doplnky si na túto spoločenskú udalosť obliecť. Nelámte si nad tým zbytočne hlavu a nechajte si poradiť od talentovanej módnej stylistky Klaudie Záreckej, ktorá vie presne, čo sa na ples hodí a čoho sa naopak vyvarovať.

Prečítajte si: Najväčšie módne trendy pre rok 2018: V hre sú žiarivé farby a netradičné strihy!

Ako si vybrať róbu a s čím ju kombinovať?

Pokiaľ ide o výber farby róby pre dámu, klasikou aj naďalej ostáva elegantná čierna alebo biela farba či výrazná červená v kombinácii s čipkou. Trendy sú aj metalické farby, predovšetkým strieborná a zlatá. Do popredia sa dostávajú aj krásne vzory, treba sa vyvarovať nevkusným flitrom a lacne pôsobiacim materiálom. Základom všetkého je zvoliť taký model a strih šiat, ktorý lichotí postave a decentne zakryje jej prípadné nedostatky. Čo sa týka ich dĺžky, mali by byť dlhé po zem a samozrejmosťou sú silonky. 

Jednoduchšie róby sa môžu samozrejme kombinovať s výraznejšou kabelkou a doplnkami, a naopak, pri vyberaní kabelky treba dávať pozor na veľkosť.

Staršie dámy by si mali voliť skôr šaty s dlhým rukávom, v tom prípade by sa hodilo, aby boli spracované nejakým zaujímavým spôsobom. Ak dáma nie je obdarená poprsím, je vhodné zvoliť mierne odhalený chrbátik, pri šatách s odhalenými plecami je potrebná štóla alebo bolerko. Ženy s väčšími bokmi by mali zvoliť rovný strih a výraznejšiu hornú časť.

Vyberte si správne kabelku: Plesové clutch kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tento detail z vás vyčaruje dámu večera

Čierna farba sa neodporúča v prípade, že máte problematickú pleť. „Čierna farba patrí medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou, poprípade ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú,“ radí Klaudia Zárecká.

NIE u žien, ak sa chystáte na ples:

  • letné šaty (letné materiály, strihy,...)
  • kostýmy 
  • nohavice + blúzka 
  • príliš krátke šaty
  • nevkusne zladené šperky (prehnané, veľké)
  • veľká kabelka
  • holé nohy bez siloniek 

Chystáte sa tento rok na ples?

spolu hlasovalo 157 ľudí

Áno
51
Nie
106


- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus