Módne faux pas pri výbere plesových šiat: Poradíme vám, čomu sa vyhnúť a ako prísť na ples za dámu

Dobročinný Ples v opere, ktorý sa tento rok uskutoční už v sobotu 13. januára 2018 je tradičným spúšťačom plesovej sezóny na Slovensku. Vyhnite sa týmto módnym faux pas, ktorých sa každoročne dopúšťame.

Na čo si dať veľký pozor pri výbere šiat na ples? Vyhnite sa týmto módnym faux pas

Na čo si dať veľký pozor pri výbere šiat na ples? Vyhnite sa týmto módnym faux pas

Zdroj: Profimedia

Plesovú sezónu už druhú januárovú sobotu otvorí dobročinný Ples v opere. Čas bálov sa tak nezadržateľné blíži a mnohé dámy a aj niektorí páni začínajú rozmýšľať, aké šaty a doplnky si na túto spoločenskú udalosť obliecť. Nelámte si nad tým zbytočne hlavu a nechajte si poradiť od talentovanej módnej stylistky Klaudie Záreckej, ktorá vie presne, čo sa na ples hodí a čoho sa naopak vyvarovať.

Prečítajte si: Najväčšie módne trendy pre rok 2018: V hre sú žiarivé farby a netradičné strihy!

Ako si vybrať róbu a s čím ju kombinovať?

Pokiaľ ide o výber farby róby pre dámu, klasikou aj naďalej ostáva elegantná čierna alebo biela farba či výrazná červená v kombinácii s čipkou. Trendy sú aj metalické farby, predovšetkým strieborná a zlatá. Do popredia sa dostávajú aj krásne vzory, treba sa vyvarovať nevkusným flitrom a lacne pôsobiacim materiálom. Základom všetkého je zvoliť taký model a strih šiat, ktorý lichotí postave a decentne zakryje jej prípadné nedostatky. Čo sa týka ich dĺžky, mali by byť dlhé po zem a samozrejmosťou sú silonky. 

Jednoduchšie róby sa môžu samozrejme kombinovať s výraznejšou kabelkou a doplnkami, a naopak, pri vyberaní kabelky treba dávať pozor na veľkosť.

Staršie dámy by si mali voliť skôr šaty s dlhým rukávom, v tom prípade by sa hodilo, aby boli spracované nejakým zaujímavým spôsobom. Ak dáma nie je obdarená poprsím, je vhodné zvoliť mierne odhalený chrbátik, pri šatách s odhalenými plecami je potrebná štóla alebo bolerko. Ženy s väčšími bokmi by mali zvoliť rovný strih a výraznejšiu hornú časť.

Vyberte si správne kabelku: Plesové clutch kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tento detail z vás vyčaruje dámu večera

Čierna farba sa neodporúča v prípade, že máte problematickú pleť. „Čierna farba patrí medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou, poprípade ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú,“ radí Klaudia Zárecká.

NIE u žien, ak sa chystáte na ples:

  • letné šaty (letné materiály, strihy,...)
  • kostýmy 
  • nohavice + blúzka 
  • príliš krátke šaty
  • nevkusne zladené šperky (prehnané, veľké)
  • veľká kabelka
  • holé nohy bez siloniek 

Chystáte sa tento rok na ples?

Áno
50
Nie
106
Hlasovalo: 156

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba