V 8 rokoch prestala chodiť do školy: Dnes pečie torty pre celebrity a dokonca aj pre kráľovnú

Jej torty sú hotové umelecké diela. A hoci Karen Leong nedokončila ani základnú školu, dnes žne jeden úspech za druhým. Na jej dokonalé sladké dobroty nedá dopustiť ani kráľovná Alžbeta II, či Kate Moss.

Pre Karen Leong je pečenie ozajstnou vášňou

Pre Karen Leong je pečenie ozajstnou vášňou

Zdroj: facebook.com/karenleongcakedesign

Mohlo by vás zajímať: Ďalšia rozprávková svadba: Sestra vojvodkyne Kate Middleton sa vydala a bola z nej prekrásna nevesta!

Svoju vášeň k cukrárčine premenila 19 ročná Karen Leong z Malajzie na skvelý a veľmi prosperujúci biznis. Pečeniu sa venuje od svojich ôsmich rokov a úspech, ktorý si svojimi sladkými umeleckými dielami zabezpečila prekvapil aj ju samú.

Z vášne slušný biznis

Avšak pravdepodobne by sa nikdy nevydala cestou umeleckej cukrárčiny, ak by absolvovala klasickú školskú dochádzku. V 8 rokoch totiž táto sympatická mladá žena prestala chodiť do školy a začala sa venovať svojmu najväčšiemu hobby. Rodičia ju v záľube v pečení od malička podporovali a preto aby mohla absolvovať rôzne kurzy, ktorými bola nadšená, zostala na domácom vzdelávaní. Keď mala 11, už sama organizovala školy pečenia pre iné deti. Postupom času prešla na kurzy pre dospelých a jej prácu si všimli aj zahraničné médiá. Práve v tom čase sa jej kariéra začala rozbiehať naozaj naplno. 

Pečie torty pre Buckinghamský palác

Karenine torty miluje kráľovná Alžbeta II, Kate Moss a nedá na ne dopustiť ani Richard Gere. Posledná svadobná torta, ktorú robila putovala do St. Regis a zakázník za ňu zaplatil neuveriteľnýxh 3000 eur. Mala 150 cm, posypaná bola 410 ručne vyrobenými kvietkami a jednotlivé poschodia podopierali ručne maľované piliere, zdobené 24 karátovým zlatom.  

Pri svojej práci dbá najmä na čerstvosť a kvalitu surovín. Bohaté detailné zdobenia sú často výsledkom stoviek hodín ručnej práce. Karen pečie torty na detské oslavy, ale aj prestížne párty a hviezdne narodeninové oslavy. Do každej jednej však pridáva tajnú ingredienciu - LÁSKU. 

Neprehliadnite: Takýto je skutočný vzťah medzi Williamom a Harrym: Ani po 30-tke s týmto problém nemajú, práve naopak

Foto:
facebook.com/karenleongcakedesign
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba