Presunúť na hlavný obsah

Slovenka Lucia Štofej vytvára doplnky s nádychom elegancie zašlých čias: Jej svadobné čelenky nás úplne dostali

Feminity

Doplnky tejto sympatickej a skromnej Slovenky sú známe nielen v Európe, ale aj Amerike a Austrálii. Jej dokonalým vintage čelankám podľahne totiž nejedna nevesta. A viete, čo je najlepšie? Za každým jedným Luciiným doplnkom sa skrýva nejaký príbeh.

Jej práca nás doslova dostala. Ak milujete rozprávky, svet fantázie a chystáte svadbu, čítajte ďalej. Vintage čelenky Lucie Štofej sú jednoducho unikátne. 

Ak niečo robíte srdcom je to predurčené na úspech

Lucia začala šperky a doplnky vyrábať už počas strednej školy. A ako to už býva, ak niečo robíte s láskou a odhodlaním, je to predurčené na úspech. Zo záľuby sa tak pomerne rýchlo stalo niečo, čo človeka môže aj uživiť. Hoci jej cieľom nebolo robiť primárne veci pre nevesty, práve týmto smerom sa jej tvorba uberá. Išlo to akosi prirodzene, keďže nevesty od nej chceli často biele ozdôbky.

Navyše za každým jej doplnkom, či čelenkou je nejaký príbeh. Lucia rada používa staré čipky, krajky, stužky, ktoré má od svojej babičky. Vďaka tomu, že ich Luckina babka roky odkladala, teraz žijú svoj nový život v jej šperkoch. 

Miluje starožitníctva

Vždy keď ide Lucia niekam na výlet snaží sa nájsť miestne starožitníctva. Tie totiž ukrývajú množstvo pokladov a stávajú sa tak neodmysliteľkou súčasťou jej tvorby. Čo sa týka materiálov, najradšej pracuje s riečnymi perlami, čipkami a stuhami. Inšpiráciu nachádza všade okolo seba. Jej tvorba je typická svojou štýlovou jednoduchosťou a ľahkosťou. Navyše, to že je táto žena veľká perfekcionistka a detailistka zistíte pri pohľade na akýkoľvek jej produkt. Na každom jednom kúsku, totiž vidieť ručnú prácu a hodiny trpezlivosti. Klobúk dolu!  

Prečítajte si: Nevesty, zbystrite pozornosť: Viete, čo o vás vypovedá mesiac, v ktorom sa rozhodnete mať svadbu?

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe