Presunúť na hlavný obsah

Chcete byť vo vzťahu šťastné? Dodržiavajte týchto 5 zásad a verte nám, že aj vaša polovička to ocení

Feminity

Túžite vo vzťahu po harmónii, spokojnosti, láske a pohode, no nedarí sa vám to dosiahnuť? Presne vieme, ako to docielite. Stačí dodržať 5 základných pravidiel a verte nám, že budete šťastná vy aj vaša polovička. Bez debaty.

Prečítajte si: Môj muž mi bol neverný s mojou sestrou: Keď som sa to dozvedela, rozhodla som sa to vyriešiť takto

Aj vám sa zdá, že dnešné vzťahy nevydržia už to, čo kedysi? Nie, nie je to dobou, je to len nami samými. A občas stačí naozaj oveľa menej, ako ste možno predpokladali. Pozrite sa spolu s nami na 5 bodov, vďaka ktorým bude váš vzťah naozaj šťastným. 

1. Komunikácia

Presne tá je základným kameňom kvalitného a fungujúceho vzťahu. Či sa vám to páči alebo nie, je vedecky dokázané, že partneri, ktorí medzi sebou málo komunikujú, majú oveľa vyššiu pravdepodobnosť rozchodu ako tí, ktorí si na spoločných dialógoch zakladajú. Preto nech sa vrátite z práce s akoukoľvek náladou, vždy si nájdite chvíľku, kedy si so svojou polovičkou poviete niečo o tom, ako ste sa mali.  

2. Schopnosť počúvať 

A tu sme opäť pri tej komunikácii. Je totiž veľký rozdiel, či sa so svojim druhým ”ja” zhovárate hľadiac do monitora laptopu, či mobilu alebo mu venujete všetku svoju pozornosť. Každý z nás predsa potrebuje bútľavú vŕbu, ktorej sa môže občas vyrozprávať. A kto iný ako partner by to mal byť. 

3. Tolerancia a rešpekt

Tento bod býva v mnohých vzťahoch naozaj veľmi kritický. Akousi zvláštnou zhodou okolností, chceme mať toho druhého vždy pod kontrolou. Chtiac, či nechtiac zabúdame na to, že všetci potrebujeme v živote istú dávku tolerancie a rešpektu. Vždy sa preto snažte na problémy a partnerove nedostatky pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Veď predsa nikto z nás nie je dokonalý, no nie? 

4. Vernosť

Hoci sú pokušenia vždy a všade, zvážte si, či vám chvíľková slabosť stojí za to, aby ste stratili niečo, čo ste pravdepodobne roky budovali. Len vzťah založený na bezhraničnej, vzájomnej dôvere, môže fungovať bez komplikácií

5. Robte veci spoločne

Snažte sa tráviť voľný čas aj čisto len vo dvojici. Bez kamarátov, či detí. Momenty, kedy ste tu len jeden pre druhého sú vzácnosťou, no nemali by ste na ne ani náhodou zabúdať. Zájdite do kina, divadla, galérie, či na spoločnú večeru. Práve takýmito chvíľami sa láska upevňuje.  

Neprehliadnite: Počas svadobnej noci ma môj muž podviedol: Nikto nečakal, ako sa náš príbeh skončí

- Najčítanejšie -