Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že každý môj vzťah je niečím iný: Až táto udalosť mi ukázala, že všetci moji partneri mali jednu vec spoločnú

Partnerské vzťahy

Niekedy si myslíme, že už nikdy neurobíme tú istú chybu, tentokrát to bude iné, určite lepšie. A možno nie...

Hovorí sa, že všetci naši partneri majú väčšinou určité povahové črty rovnaké, aj keď si to nechceme priznať. Stále totiž do ďalšieho vzťahu vstupujeme s nádejou, že sa už určite nepopálime a všetko bude inak ako predtým. Sme predsa staršie, múdrejšie a skúsenejšie. Alebo nie?

Inšpirujte sa: Myslela som si, že kvôli mne opustí partnerku: Až po tom, čo niečo povedal, som si uvedomila, že nás chcel obe

„Vždy som sa v niečom sklamala. Buď sme po určitom čase mali odlišné vyhliadky do budúcnosti alebo sme sa nedokázali dohodnúť na maličkostiach. Zakaždým to stroskotalo na niečom inom a ja som si vždy myslela, že som sa poučila. S rovnakým presvedčením som vstupovala aj do vzťahu s Danielom. Bude to to pravé, iné ako hociktorý z mojich doterajších vzťahov. Začali sme sa stretávať koncom decembra a ja som to celé brala ako skvelý štart do nového roka. Bol milý a pozorný a ja som si uvedomila, že pre začiatok skutočne nepotrebujem viac. Stál pri mne, keď som ho potrebovala, počúval ma vo chvíľach, keď nikto iný nechcel a mohla som sa mu zdôveriť s hocičím.“ zdôrazňuje Simona, ktorá sa rozhodla konečne voviesť do svojho života harmóniu a stabilitu.

Keď jeden chce a druhý...

To, čo sa však spočiatku zdalo ako vysnívaný vzťah, postupne začalo strácať na čare. „Začalo sa mi zdať, že náš vzťah je jedna veľká rutina. Nikam sa neposúval, bol stále o tom istom a v ničom ma už nedokázal prekvapiť.  Netvrdím, že by o mňa Daniel prestal mať záujem, jeho gestá a pozornosť mi však prišli odrazu ako samozrejmosť a niečo, na čo som už dávno bola zvyknutá. Potrebovala som zmenu, chcela som zažiť dobrodružstvo, na ktoré budem ešte dlho spomínať a najlepšie s ním. Preto som presne po pol roku nášho vzťahu navrhla, aby sme obaja dali výpoveď a odišli žiť niekam preč. Nemala som predstavu kam, ani za akým účelom, či na ako dlho, chcela som len zažiť niečo nespútané.“ vysvetľuje svoj náhly chtíč po zmene Simona.

Mohlo by vás zaujímať: Počas svadobnej noci ma môj muž podviedol: Nikto nečakal, ako sa náš príbeh skončí

Bola chyba naozaj v ňom?

„Daniel však samozrejme iba pokrútil hlavou a tvrdil, že bláznim. Vraj nemám vymýšľať, veď je nám skvele, každý si rozbiehame úspešnú kariéru a odchod do zahraničia by všetko len skomplikoval. Netvrdil, že by to neskôr nebolo možné, teraz má však úplne iné priority. Ja som ale nechápala o čo mu ide, prioritou som predsa pre neho mala byť v prvom rade ja, nemám pravdu? Moja ráznosť však vyvolala hádku, ktorá nedokázala odznieť ešte veľmi dlho. Vlastne sme sa k nej vracali takmer neustále až to vyústilo do bodu, kedy sme už obaja ďalej nedokázali. Daniel to vzdal, zbalil si kufre a s tvrdením, že pre mňa zdá sa nie je dosť dobrý a ani nikdy nebude, odkráčal preč z môjho života.“ dodáva Simona.

Nenechajte si ujsť: Po roku od nášho rozchodu ma zavolal na večeru: Moja reakcia ho primäla k šokujúcemu kroku

Najprv sa schovala do svojej ulity a nechcela si priznať ani kúsok viny na celej záležitosti. S odstupom času však prišla na jedno. „Každý jeden muž v mojom živote mohol byť absolútne iný, no jednu vec mali spoločnú. Mňa. Večne nespokojnú, večne ufrflanú a večne bažiacu po niečom, čo nemôžem mať. Problém vôbec nebol v nich, ale v mne samej. Tak veľmi som chcela dokonalý vzťah, ktorému nebude nič chýbať, až som zabudla na potreby toho, s kým v danom vzťahu vlastne som. Nadobudla som pocit, že všetko musí byť podľa mňa a ak tomu tak nie je, chyba je na jeho strane a nie na mojej.“ konečne si uvedomila Simona, ktorá odvtedy nehľadá nič dokonalé. Bolo by to zbytočné. Najprv totiž musí nájsť samú seba.