Presunúť na hlavný obsah

Zobral ma na tú najlukratívnejšiu dovolenku: Ešte v ten večer sa však stalo niečo, kvôli čomu som vzťah ukončila

Partnerské vzťahy

Muži si niekedy myslia, že si za peniaze dokážu kúpiť všetko. Aj pozornosť ženy, aj vzťah. Ibaže aký...

Keď je dokonalosť nedokonalá

Ivana s Martinom boli spolu len krátko, ich vzťah bol však prototyp obrovskej zamilovanosti. „Už po prvom stretnutí sme vedeli, že neostane len pri ňom. Niečo ma k nemu akoby neustále ťahalo a ja som si nedokázala pomôcť, chcela som ho zase vidieť. Už na druhom rande sme skončili v posteli, ak sa to tak dá nazvať, pretože priamo do nej, sme to už ani nevydržali. Po dvoch týždňoch sme spolu chodili a ja so verila, že je to tentokrát to pravé. Aspoň som z toho mala taký pocit. A zdalo sa, že Martin to cíti rovnako,“ usudzovala Ivana, keď ju o niekoľko dní po ich oficiálnom začiatku vzťahu zavolal na lukratívnu dovolenku.

Inšpirujte sa: Bol mi neverný a keď som na to prišla, použil tento argument: Aj kvôli tomuto si doteraz nepriznáva chybu

„Nikdy ma žiaden chlap nikam nevzal. Bola som zvyknutá riešiť si svoje veci sama  a spoliehať sa hlavne na svoje vlastné schopnosti a silu. Preto mi to bolo zo začiatku divné, no neskôr mi imponovalo, že sa natoľko zaujíma a skutočne mu na mne záleží. Aspoň to som si myslela až do chvíle, kedy sme konečne prišli na miesto určenia a ja som očarená tou nádherou pristala na plán, že sa večer prejdeme po pláži a potom sa spoločne navečeriame,“ spomína. Nikdy by si však nepomyslela, že sa veci vyvinú takým štýlom, ako sa v skutočnosti stali.

Jeho správanie bolo neospravedlniteľné

Martin mal však všetko dokonale premyslené. S Ivanou strávili ideálny romantický večer na nikým nerušenej pláži a neskôr sa pobrali naspäť do rezortu, kde ich už čakala obsluha a dokonale prestretý stôl.  „Bol ku mne ako med. Stále sa na mňa díval, akoby nevedel vydržať, kým budeme samy, priam ma vyzliekal pohľadom. V tom sa však pri našom stole objavila iná žena. Štíhla, vysoká, s dokonalými črtami tváre, presne Martinov typ. Chytil ju okolo pása a pritiahol k sebe. Pozrel na mňa skúmavým pohľadom a vysvetlil mi, že ide o manažérku hotela, s ktorou sa pozná už dlhé roky a nielen ako zákazník,“ rozhorčene opisuje priebeh večer Ivana, ktorá zostala v šoku.

Mohlo by vás zaujímať: Po tom, čo som otehotnela, ma môj muž opustil s najlepšou kamarátkou: To, ako som sa zachovala, nikto nečakal

„Ani sa ma len neopýtal na môj názor, jednoducho len povedal, že sa k nám neskôr pridá, vraj keď budeme v súkromí. Do mňa vtedy akoby udrel blesk. Čo to má znamenať? Potrebuje ešte ďalšiu ženu a ja mám byť toho celého súčasťou? To bol pravý dôvod, kvôli ktorému ma sem ťahal? Neverila som, že niekto dokáže byť taký, ale zjavne som nemala veriť, že niekoho poznám, keď som sa s ním stretávala len niečo vyše mesiaca,“ dopĺňa Ivana, ktorá vzťah už dávno ukončila a vzala si z neho jedno veľké ponaučenie.

Hlavne sa neponižujte

V prvom rade si uvedomila, aká je jej hodnota a že ju už nikdy nebude podliezať. Kvôli nikomu a tobôž nie kvôli mužovi, ktorý sám nevie, čo chce a jeho hlavným zámerom je hrať sa. Nikto z nás tu nie je pre to, aby sme zaháňali nudu nerozhodným ľuďom a už vôbec nie na to, aby si z nás robili dobrý deň. Majte, tak ako Ivana, svoju hrdosť a zbavte sa zničujúceho vzťahu ešte v zárodku.

- Najčítanejšie -