Presunúť na hlavný obsah

Ďalší z mojich vzťahov stroskotal: Až toto mi ukázalo, že som vo všetkých prípadoch bola až príliš milá

Partnerské vzťahy

Niektoré si myslia, že sa na ne len lepí smola, a jednoducho to vo vzťahoch nikdy nebudú mať jednoduché. Čo ak sa však ženy sabotujú samé?

Dominika nikdy nebola z tých, čo by čakali na pána dokonalého. Rozhodla sa, že si ho nájde skôr, než by mala skončiť sama a opustená. Možno aj preto sa jej „darilo“ skákať zo vzťahu do vzťahu bez uváženia či premýšľania.

Inšpirujte sa: S narodením našej dcérky sa naše manželstvo zásadne zmenilo: To, ako sa náš vzťah vyvíjal ďalej, nikto veru nečakal

„Všetky kamarátky sa mi smiali. Vraj som majster v tom, ako získať chlapa, no udržať si ho, to mi je absolútnou záhadou. Ostatné sa išli pomaly vydávať a ja som striedala mená a postele. Kde však môže byť chyba, na to som sa celý ten čas snažila prísť. Najviac však asi pred rokom, keď sa v mojom živote objavil Andrej a ja som nikdy necítila tak obrovskú potrebu konečne si muža po svojom boku udržať. Andrej totiž zosobňoval všetko, čo som od svojho životného partnera očakávala.“ vysvetľuje svoje zúfalstvo z minulosti Dominika.

Keď myslíme, že konáme správne

„Po čase však opäť začalo niečo škrípať a ja som vinu hľadala všade inde, len nie v sebe. Veď som predsa robila všetko presne tak, ako chcel. Vyšla som mu v ústrety v každom jednom bode, dokonca som sa kvôli nemu odsťahovala z Bratislavy, pretože si našiel prácu vo Viedni. Nebola som ženou, ktorá by mu niečo zakazovala alebo ho vypočúvala po večeroch. Dalo by sa povedať, že zo všetkých, ktoré poznám, som bola tá najvľúdnejšia, pokiaľ šlo o tolerovanie chlapských vrtochov.“ približuje svoje správanie Dominika, ktorej sa však ďalší vzťah rozpadal pod rukami.

Mohlo by vás zaujímať: Myslela som si, že kvôli mne opustí partnerku: Až po tom, čo niečo povedal, som si uvedomila, že nás chcel obe

„Andrej to nakoniec zabalil. Vraj sa nedokáže pretvarovať a bude lepšie, ak pôjdeme každý vlastnou cestou, Nemohla som mu brániť, a tak som sa len mlčky vzdala. Bolo však treba prežiť ešte jednu vec. Priatelia nás pozvali na večeru, ktorá bola naplánovaná už celé týždne dopredu a ja som nebola schopná ísť tam sama. Privolil, vraj ju absolvujeme spolu, aby som zase nemusela všetko vysvetľovať, a potom si každý pôjde svojou cestou.“

Vtedy som pohopila...

„Večera však nakoniec skončila úplne inak, ako som si predstavovala. Moja dobrá priateľka sa s Andrejom pustila do debaty, v ktorej mal každý iný názor, no ani jeden sa nechcel pustiť toho svojho. Vtedy ma čosi zarazilo. Za celý náš vzťah som na Andrejovej tvári nevidela podobný výraz. Akoby mu to, že mu žena odporuje, má vlastný názor a stojí si za svojím lichotilo. Bol úplne nadšený, že je konečne niekým konfrontovaný. A vtedy mi všetko do seba zapadlo. V našom vzťahu ku konfrontácii či argumentácii nikdy nedošlo. Moja milota a neochota prejaviť vlastný názor totiž nepoznala hranice a to, čo mne prišlo ako obeta za zachovanie pokoja a lásky vo vzťahu, bolo z jeho strany vnímané ako naivná pasivita a nezáujem.“ popisuje Dominika, ktorej sa konečne otvorili oči.

Nenechajte si ujsť: Kvôli manželovej aférke vychovávam cudzie dieťa: Trvalo mi roky, kým som sa s tým dokázala vyrovnať

Zistila, že vo vzťahu musí zostať sama sebou a vyjadriť svoj názor, inak nie je nikým. Byť milá je síce fajn, ale všetko má svoje hranice a osobu, ktorá na všetko len privolí a nič jej nie je proti srsti, predsa nechce nikto. V konečnom dôsledku je totiž práve osobitosť tým, čo nás k druhému ťahá a do čoho sa zamilujeme.