Presunúť na hlavný obsah

Ako schudnúť expresne rýchlo z brucha: Stačí, ak sa budete držať týchto 5 pravidiel

Chudnutie a diéty

Aj vašou problémovou partiou je brucho a nie a nie z neho zhodiť? Verte nám, že to dôverne poznáme. Zistili sme však ako na to!

Inšpirujte sa: Dokonalé miesta na jesenný reset: Máme pre vás tipy, ako odísť zo stereotypu a zhonu všedných dní

Bojujete s nadbytočnými kilogramami v oblasti brucha? Vraj ide o najproblematickejšiu partiu tela vôbec. Priberá sa do nej totiž najľahšie, no kilá idú dolu najťažšie. Pozrite sa spolu s nami, ako zvíťazíte nad brušným tukom 

5 základných pravidiel ako schudnúť z oblasti brucha

1. Zabudnite na cukor

Žiaľ v akejkoľvek forme. Jednoduché cukry sú úplne najhoršie a majú skutočne škodlivé účinky na metabolické zdravie. Ak chcete znížiť príjem nezdravého jednoduchého cukru, budete musieť začať čítať aj etikety, pretože dokonca potraviny, ktoré často vidíme v obchodoch prezentované ako zdravé, obsahujú veľké množstvo cukru.

2. Dodržiavajte pitný režim 

Veľký pitný režim je základ, ak sa chcete zbaviť tuku v oblasti brucha. Dostatočný príjem vody totiž pomáha odplavovať z tela toxíny a všetok ”odpad” ktorý sa usádza v našom organizme a najmä v brušnej časti. 

3. Jedzte potraviny, ktoré obsahujú vlákninu

Vláknina sama o sebe totiž podporuje peristaltiku čriev. Nájdete ju najmä v ovocí, zelenine, zemiakoch a strukovinách. Ak si doprajete napríklad otruby, orechy, či semienka, robíte dobre. Práve tie totiž vďaka vláknine navodzujú pocit sýtosti. 

4. Proteíny, proteíny, proteíny

Práve tie sú číslo jeden v boji s nadbytočným tukom. Proteíny totiž znižujú chuť na jedlo. Snažte sa preto svoj jedálniček obohatiť o ryby, vajcia, morské plody. 

5. Pohyb

Presne tak, tušíte správne. Len zmena jedálnička v tomto prípade stačiť nebude. Základom by sa pre vás mali stať kardiovaskulárne cvičenia minimálne  trikrát do týždňa. Ak k tomu pridáte ”brušáky” dočkáte sa vysnívaného bruška oveľa skôr.

Uvidíte, že už po štyroch týždňoch budete na sebe vidieť výraznú zmenu!

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus