Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Interiérová dizajnérka Romi Klimeková miluje nadčasovosť: Túto vec považuje za najdôležitejšiu pri zariaďovaní

Bývanie

Známa interiérová dizajnérka Romi Klimeková na každom svojom diele zanecháva vlastný rukopis s dávkou niečoho nového. O tom, ako tvorí, čím sa inšpiruje, a aký je jej vzťah k trendom, nám viac prezradila v rozhovore.

Inšpirácia je všade

Romi sa vo svete interiérového dizajnu pohybuje už dlhé roky. Ak by ste si však mysleli, že svoju inšpiráciu čerpá na jednom konkrétnom mieste, ste na omyle. Romana ju totiž nachádza všade a stále. „Inpširáciou je pre mňa celý svet okolo. Snažím sa chodiť s otvorenými očami. Najviac jej však je však na ulici, v okolí, kde sa pohybujem a samozrejme pri cestovaní,“ prezradila nám úspešná dizajnérka, ktorá pri všetkých svojich projektoch dbá hlavne na detaily a dobrý základ.

Inšpirujte sa: Jarné kvetinové inšpirácie do vášho interiéru: Tieto dodajú vášmu príbytku eleganciu a zmyselnosť

FEMINITY TV: Romana Klimeková nám porozprávala o tom, ako vníma trendy a čo na svojej práci najviac miluje

„Držím sa striktne toho, aby som vytvorila dobrý základ, na ktorom sa následne dá stavať. Toto sa snažím vysvetliť aj svojim klientom. Ak totiž spravíme dobrý základ, to znamená kvalitné podlahy a dobre urobené steny, všetko ide oveľa ľahšie. Treba byť skutočne dôsledný pri príprave a nadstavba pôjde ľahko,“ dodala.

Trendy áno, ale...

Romana si vo svojej práci silu prichádzajúcich a odchádzajúcich trendov uvedomuje stále. Hedonisticky sa ich však držať neodporúča. Interiér by mal totiž v prvom rade lahodiť vášmu oku a mali by ste sa v ňom cítiť dobre. Akonáhle by sa páčil len mne, ako autorovi projektu, ide o zlú cestu, rovnako ako v prípade, že by bol vystavaný len z trendov. Cítili by ste sa v ňom ako slon v porceláne. Nedovolím si povedať, čo je dobré a čo nie, k určitým veciam však neinklinujem a mám radšej nadčasovosť,“ prezradila nám niečo zo svojho štýlu Romana.

Mohlo by vás zaujímať: Dizajnové trendy v stolovaní: Nechajte sa inšpirovať našimi radami

Je vidno, že svoju prácu robí s radosťou a profesionalitou sebevlastnou. Sama sa vyjadrila, že zo všetkého najradšej má fázu, keď do interiéru prináša samotný nábytok. Nedá sa však povedať, že by ju nejaká časť jej práce nebavila. Keďže skutočne rieši každý detail, od stien až po uteráky, užíva si celý proces a každá drobnosť je pre ňu významná.

- Najčítanejšie -