Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Slovenka Lucia vyrába krásne svadobné ozdoby so storočnou tradíciou: Každá nevesta sa cíti ako princezná

Kariéra

Lucia Štofej svoj talent a precíznosť pretavila do vlastnej značky na výrobu šperkov a dnes je úspešná i v zahraničí.

Sympatická Lucia kedysi dávno začínala s výrobou ozdôb pre dievčatá, no nakoniec sa postupom času dostala až k tým svadobným, ktoré jej tak nejak prirástli k srdcu. Hlavne jej precíznosť a zmysel pre detail, preslávli jej dokonalé výtvory aj v zahraničí.

Inšpirujte sa: VIDEO: Slovenka Barbora si splnila sen a dnes vyrába eko friendly sviečky: Sú odlievané ručne a s láskou

FEMINITY TV: Lucia Štofej porozprávala o svojej značke a tvorbe

Používa veľmi vzácne materiály

Luciine výrobky sa vyznačujú hlavne dôrazom, ktorý kladie na výber jednotlivých materiálov. Veľa z nich totiž má už nejakú tú históriu. „Najviac mi prirástli k srdcu veci, ktoré vznikli z veľmi vzácnych materiálov. Keď mám napríklad nejakú čipku z Belgicka, ktorá mala sto rokov, s tou som sa veľmi ťažko lúčila.“ priznáva Lucia, ktorá však práve takéto materiály pri tvorbe vyhľadáva.

Zdrojom materiálov je aj babička

Práve tá jej odkladala rôzne starodávne kúsky. „Mali sme rodinu vo Viedni, v Budapešti, dokonca babkina mamina bola v Amerike. Práve po nej mi odkladala materiál. Rôzne stuhy a čipky, ktoré sú pre mňa aj zdrojom inšpirácie. Používam však aj materiál zo zahraničia. Napríklad v Anglicku má veľkú históriu klobučníctvo a výroba takýchto ozdôb a aj preto odtiaľ objednávam. A vždy keď ideme niekam na výlet, prvá vec je, že si vygooglim, aké tam majú starožitníctva, prídem sa pozrieť a zistím, či tam nenájdem nejaký poklad.“ zasmiala sa šikovná Lucia.

Nenechajte si ujsť: Tri mladé baby založili krásne a naozaj voňavé kvetinové štúdio: Floretally si vás svojou krásou určite podmaní

Plány do budúcnosti má isté

Najbližšie mesiace plánuje rozbehnúť novú kolekciu šperkov a rovnako tak i spolupracovať s ďašími šikovnými ľuďmi, či už z oblasti výroby svadobných pozvánok alebo kvetinárstiev. My jej preto držíme palce a prajeme veľa úspechov!

Inšpirujte sa: Slovenka Barbora začala pred rokmi vyrábať zo srdca vlastnú prírodnú kozmetiku: Úspech sa dostavil čoskoro

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus