Presunúť na hlavný obsah

Postarajte sa o to, aby vaša pleť s príchodom jari žiarila: Týchto 5 trikov vám v tom pomôže

Krása

Nie všetko je o drahej kozmetike a používaní miliónov produktov. Vstúpte do blížiacej sa jarnej sezóny so žiarivou pleťou, a to len vďaka tomuto.

Obmedzte sprchovanie

Vieme, že vás to v zime láka oveľa viac ako kedykoľvek predtým, skúste sa však vzdať dlhých a horúcich spŕch. Stekajúci prúd horúcej vody totiž veľmi rýchlo zbavuje pokožku všetkých prirodzených olejov, ktoré pleť chránia a spôsobujú jej prirodzený lesk a vyžarovanie. Príliš dlhá sprcha však parami a samotnou horúcou vodou vyrobí viac neplechy ako osohu.

Inšpirujte sa: Pleťové masky, ktoré by ste si mali dopriať predtým, než príde jar: Vaša pleť to nutne potrebuje

Pite veľa, veeeľa vody

Vieme, že táto rada je už obohraná a spomína sa takmer v súvislosti zo všetkým, pre žiarivosť vašej pleti je ale nesmierne dôležitá. Len hydratovaná pleť dokáže navonok skutočne žiariť, a to dosiahnete iba v prípade, že počas dňa do tela dostanete dostatočné množstvo tekutín. Dehydratácia má za následok tvorbu vrások, preto počas dňa na svoj pitný režim skutočne myslite a pokiaľ sa neviete prinútiť k pitiu čistej vody, skúste to cez stopercentné džúsy.

Nezabúdajte na krk a dekolt

Oblasť krku a dekoltu je časťou tela, na ktorú pri starostlivosti o žiarivú pleť takmer úplne zabúdame. Akoby sme svoju pleť vnímali len po čelusť a ďalej nás nezaujímala, pritom práve na krku a v blasti pŕs je naša pokožka maximálne citlivá a dehydratáciu či suchosť na nej vidieť niekedy viac ako na samotnej tvári. Nezabúdajte na ňu preto a skúste sa pri nanášaní krému povenovať obzvlášť tejto časti.

Mohlo by vás zaujímať: Micelárne a odličovacie vody, ktoré nedráždia: Mandľový olej čistí hĺbkovo, na citlivú pleť máme tohto favorita

Vitamín C nesklame

O účinkoch citrónovej vody sa toho nahovorilo už neuveriteľne veľa, avšak fakt, že samotná šťava z citróna sa po aplikácii na tvár a pôsobení 10 minút podpíše na zdravom a žiarivom vzhľade, je už vec iná. Kyselina citrónová pomáha udržiavať pleť čistú a vitamín C zredukuje čierne bodky na minimum. Stačí dvakrát do týždňa večer pred spaním absolvovať túto jednoduchú citrusovú kúru a vaša pleť bude žiariť ako sa na jar patrí.

Cvičte, pravidelne

Športovanie nie je dobré len pre vašu postavu, ale aj pre hormonálnu rovnováhu. A tam, kde je hormonálna rovnováha, neexistujú problémy s pleťou. Preto skúste aspoň trikrát do týždňa zamestnať svoje telo športom, či už pojde o beh, plávanie alebo posiľňovanie. Čerstvý vzduch, lepšia cirkulácia krvi a menej tuku v tele, dokáže pleť rozžiariť na počkanie.

Nenechajte si ujsť: Veľa maku-upu na nich neuvidíte, no na obočie si Francúzky naozaj potrpia: No nielen na ňom... Inšpirujte sa!

- Najčítanejšie -