Presunúť na hlavný obsah

Žila som v zlatej klietke: Najprv sa mi to páčilo, no neskôr takýto život vo mne začal vyvolávať nespokojnosť

Sex a vzťahy

Svetlana bola vždy samostatnou osobou, ktorá sa dokázala o seba postarať, zarobiť si na seba a práca bola pre ňu dôležitá. Preto je pre ňu dnes priam nepochopiteľné, ako sa jej mohlo páčiť žiť v zlatej klietke, čo i len na chvíľu...

„Marko sa mi priplietol do života úplne nečakane. Bol sexi, bohatý a vybral si mňa. Bolo to intenzívne, rovnako ako naše rozhodnutie vziať sa. Urobili sme to počas exotickej dovolenky a aj po návrate z nej som sa cítila ako na medových týždňoch. Avšak, všetko sa začalo meniť už po pár mesiacoch,“ spomína si naša čitateľka Svetlana. 

Mohlo by vás zaujímať: Vlastnosť muža, ktorá sa prejavila naplno až v manželstve: Kvôli tomuto sa nám neskôr rozišli cesty

O tom, že žije v zlatej klietke, vedela

„Že žijem v zlatej klietke som vedela a dokonca musím priznať, že sa mi to na začiatku aj páčilo. Mala so okolo seba ľudí, ktorí mi splnili všetko, na čo som len pomyslela. Každé ráno som sa zobúdzala s tým, že sa nemusím nikam ponáhľať, ale vypiť si v pokoji svoju šálku zeleného čaju a popremýšľať nad tým, čo budem celý deň robiť. No stačilo pár mesiacov na to, aby som zistila, že život v zlatej klietke pre mňa nie je,“ opisuje Svetlana. 

Pocit hanby, že nechodí do práce

Svetlane začala chýbať jej práca, cítila sa nepotrebná a mala pocit, že svojím časom len mrhá. V očiach svojich priateliek bola tou, ktorá mala šťastie, pretože jej všetky rad do radu závideli jej postavenie a najmä to, že sa nemusí trápiť ohľadom budúcnosti a dennodenne vstávať do práce: „Keď moje priateľky rozprávali o svojich problémoch v práci, ja som len ticho mlčala, pretože som nemala čo povedať, dokonca som sa cítila trápne preto, že ja takéto problémy riešiť nemusím,“ priznáva ďalej. 

Čítajte tiež: Od začiatku nášho vzťahu by mi zniesol aj modré z neba: Kvôli tejto črte v jeho správaní ma však úplne odradil

Ženám závidela ich kariéru a vlastného muža podozrievala z nevery

K pocitu hanby za to, že nechodí do práce a peniaze jej dáva manžel, sa pridružil aj pocit menejcennosti, neschopnosti a žiarlivosti: „Keď som s manželom chodila do spoločnosti, zoznamovala som sa nielen s dôležitými  významnými mužmi, ale aj ženami, ktoré mali oslnivú kariéru. Pristihla som sa pritom, že im závidím ich život v tom zmysle, že niečo dôležité robia, niečo znamenajú. No to nebolo všetko. Najviac sa hanbím za to, že som začala podozrievať svojho manžela z nevery. Keď som videla, že tie ženy ne sú len inteligentné, ale aj atraktívne, prepadli ma myšlienky typu, prečo je môj manžel so mnou, keď by mohol mať po svojom boku tento typ ženy. Začala som si celkom neodôvodnene namýšľať, že ma s niektorou z nich podvádza,“ opisuje svoje vtedajšie pocity a myšlienky. 

Neprehliadnite: Žila som vo vzťahu s náročným chlapom: Jeho posledná požiadavka na mňa bola však príliš!

Život v zlatej klietke nie je pre každú

Svetlana bola so svojím životom čoraz viac nespokojnejšia. Našťastie pochopila, že preto, aby bola znova šťastná, musí začať opäť na sebe pracovať: „Možno to niektorým ženám takto vyhovuje celý život, ale mne rozhodne nie. Našťastie mám muža, ktorý ma podporil v tom, keď som mu povedala, že chcem znova pracovať a prispievať do domácnosti, hoci na to nie sme odkázaní. Nechce ma držať doma len ako ženu v domácnosti, ktorá mu porodí a vychová deti. Rozumie, že sa chcem realizovať, aby som sa cítila ako plnohodnotný človek,“ končí svoj príbeh naša čitateľka.

Dokázali by ste žiť v zlatej klietke celý život? Napĺňal by vás takýto život?

spolu hlasovalo 252 ľudí

Áno
67
Nie
185

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe