Presunúť na hlavný obsah

Zmenila som kvôli nemu celý život a on ma podviedol: Táto skúsenosť ma však naučila jednu vec

Partnerské vzťahy

Pri každom rozhodnutí v živote by sme mali myslieť hlavne na svoje osobné šťastie a budúcnosť. Inak sa môžeme sklamať. Vlastnou chybou...

Nie je jediná

Každá z nás sa v určitom období v živote zachovala ako Veronika. Nechala, nech veľké životné rozhodnutie ovplyvní z veľkej časti práve láska. Je však podobné rozmýšľanie rozumné?

„Mali sme plány. Spoločnú budúcnosť, chcel si ma vziať. Hovoril o tom už vyše roka a ja som pevne verila, že zásnuby sú tak nejak na spadnutie. Tak sa aj stalo. V jedno ráno ma popri tom, ako som pripravovala raňajky, vysadil na barový pult a k rukám mi položil krabičku s prsteňom.  Ani som ho nenechala dopovedať a vyhŕkla som áno. Cítila som sa ako najšťastnejšia žena pod slnkom. Až do ďalšieho rána, kedy ma čakalo jedno z mnohých prekvapení v ten mesiac,“ opisuje svoje ťažké životné obdobie Veronika.

Inšpirujte sa: Nevadilo mi, že chcel mať rozlúčku so slobodou: Netušila som však, že jedna noc všetko zmení

Hneď doobeda ju totiž neobišiel rozhovor so šéfom jej právnického oddelenia. Ten sa rozhodol, že po 7 rokoch vo firme má Veronika na viac ako na to, aby sedela v kancelárii 8 hodín každý deň a trápila sa nad nezáživnými prípadmi. Chcel ju poslať na pobočku do Londýna. Mala by väčší záber klientov a oveľa lepšie možnosti. Navyše to bolo miesto, o ktorom vždy snívala. Multikulturalizmus, nové výzvy a nečakané životné situácie, po tom všetkom sa jej cnelo.

Odrazu ale v ceste stálo viac než len to, čo chce ona. Bola predsa zasnúbená, nemôže len tak zo dňa na deň odísť do Londýna a nechať Roba doma alebo od neho žiadať, aby sa s ňou presťahoval. A tak mu radšej nič nepovedala a pre dobro ich vzťahu a spoločnú budúcnosť, ktorú mala pred očami oveľa jasnejšiu ako celý Londýn, sa rozhodla ponuku nevziať.

Mohlo by vás zaujímať: Stará láska nehrdzavie a Alena o tom vie svoje: Kvôli prvej láske bola ochotná obetovať aj manželstvo

Zničilo ju to

O niekoľko týždňov potom, keď už boli svadobné plány v plnom prúde a Veronika sa ako tak zmierila s faktom, že Londýn kvôli niečomu väčšiemu a dôležitejšiemu ostane len nesplneným snom, sa však dozvedela krutú pravdu. Robove neskoré  príchody domov a veľké pracovné nasadenie boli len výhovorky. Kamarátka na káve jej v jedno štvrtkové ráno rozhorčene prezradila, že ho videla s inou ženou. Vraj sa celý večer vášnivo bozkávali v kaviarni a neskôr ich sledovala až do hotela. „Zostala som absolútne zarazená. Hovorí mi skutočne pravdu alebo chce len prekaziť moje šťastie? Robo by mi to neurobil. On nie je taký, alebo? Tvrdila však, že si je 100% istá, že to bol on. Dokonca presne opísala, čo mal na sebe, a čo si v to ráno obliekal. Nedokázala som zastaviť slzy. Ako sa toto mohlo stať?“ zdôverila sa Veronika, ktorá však zmysel celej situácie pochopila až neskôr. Keď konečne nabrala odvahu, všetko mu vykričala a odišla, až potom jej to došlo.

Ona je priorita

„Zistila som, že sa nemôžem spoliehať na nikoho len na seba. A ak chcem niečo v živote dosiahnuť, mám si ísť za tým. Žiaden muž, ani ten, ktorý sa ku mne zaviazal prsteňom, ma neurobí tak šťastnou, ako to dokážem ja sama a hlavne, nikdy mu nemôžem na sto percent veriť a vložiť mu do rúk celý môj osud. Len vtedy, ak budem robiť to, po čom túžim, pochopí aj môj partner, že ak chce, aby sme šli spoločnou cestou, bude musieť tiež niečo obetovať. Vzťah je predsa o kompromisoch, ktoré nemôžu prichádzať len z jednej strany,“ tvrdí Veronika, ktorú Robo naučil aspoň toľko, ako si postaviť rebríček priorít a hodnôt.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe