Pre tieto typy mužov jedna žena nebude nikdy dosť: Ak je váš partner jeden z nich, majte sa na pozore

Odhliadnuc od genetiky, niektorí muži si jednoducho celý život potrebujú dokazovať, že sa o nich bije viac než len jedna samička. A sú to presne títo.

Ak si potrebujú niečo dokazovať, dajte od nich ruky preč

Ak si potrebujú niečo dokazovať, dajte od nich ruky preč

Zdroj: Profimedia

Keď majú najradšej seba

Muži, ktorí sú do seba zahľadení viac ako do kohokoľvek iného, majú tendenciu vyhľadávať ženy z jediného dôvodu. Jednoducho sa potrebujú cítiť chcení, obdivovaní a neustále obletovaní. A to sa pri jednej žene podľa nich nedá. Aj keď totiž navonok vyzerajú, akoby si všetkých svojich predností boli plne vedomí, jemné ubezpečenie raz za čas v ich prípade vôbec nie je na škodu.

Inšpirujte sa: Spoznajte muža, ktorého sa oplatí udržať: Týchto 6 vecí robia len tí, ktorým na vás záleží

Ženy sú pre nich skôr nástroje na zvyšovanie vlastného ega ako niečo viac. Potrebujú ustavičný pocit, že o nich niekto má záujem a v žiadnom prípade neostanú sami, ani keby ich terajšia partnerka náhodou opustila.

Keď majú k emocionálnej vyzrelosti ďaleko

Nielen myšlienky či ciele, ale aj emócie majú tak trochu popletené. Ak muži nevedia, čo cítia a vlastne ani nevedia, či vôbec cítiť chcú, nemôžeme od nich očakávať, že by dokázali svoje rozpoltené vnútro venovať len jednej osobe. Nie nadarmo sa hovorí, že človek musí najprv emočne dospieť, aby sa mohol zamerať na budovanie vážneho vzťahu s inou osobou. Muži, ktorí sa ešte stále motajú niekde na pol ceste, sa jednej žene dokážu odovzdať len ťažko.

Keď si kompenzujú nedostatky

To, čo nenájdem v sebe, nájdem v nej a to, čo nenájdem v nej, nájdem v inej. Aj takto nejak premýšľajú tí, ktorí nepoznajú ani sami seba. Vyzretý muž, ktorý je ochotný budovať vzťah s jednou jedinou ženou, musí najprv vedieť, kto je on sám. Až keď pozná vlastné hodnoty, ciele a smerovanie, dokáže nájsť ženu, ktorá ho bude v jeho aktivitách dopĺňať a nebude bezcieľne pobehovať od jednej k druhej, v domnienke, že mu každá istým spôsobom dokáže nahradiť vlastné nedostatky.

Nenechajte si ujsť: Môj partner mal pocit, že ho nútim do svadby: Vyústilo to do nezhôd, pritom stačilo vyjasniť si na začiatku túto jednu vec

Keď to berú za samozrejmosť

Nie nadarmo sa hovorí, že ak urobíme niečo raz, sme schopní to urobiť znovu. Dvojnásobne to platí pri mužoch a ich „malých nevinných úletoch“, ako ich veľmi radi volajú. Pretože práve tí, ktorým monogamia vo vzťahu nič nehovorí, sú schopní ju ignorovať neustále a bez výnimky. Zásady a životné princípy si totiž nastavujeme dopredu a následne sa ich väčšinu života zaryte držíme. Preto muži, ktorý vernosť svojej partnerke medzi svoje priority nezaraďujú, to zo dňa na deň len tak nezmenia a je zbytočné to od nich očakávať.

Mohlo by vás zaujímať: Top 7 mužských klamstiev: Odhalili sme najpoužívanejšie mužské výhovorky, pri ktorých zbystrite

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba