Presunúť na hlavný obsah

Skutočne majú súčasné vzťahy určitú dobu »exspirácie«? Vieme, prečo dlhodobé vzťahy napokon stroskotajú

Feminity

Hovorí sa, že kríza vo vzťahu príde po prvom roku, potom po siedmich a napokon po desiatich. Viete však čo je za tým, že viac ako polovica dlhodobých vzťahov napokon stroskotá? Nám sa to podarilo zistiť.

Prečítajte si aj: Sexi herečka Angelina Jolie je supermama: Výchovu šiestich detí zvláda s nadhľadom aj sama len vďaka tomuto

21. storočie je čo sa týka lásky akési zvláštne. Vyzerá to, že nejako strácame schopnosť žiť dlhodobo vo vzťahu. Ak totiž začne niečo medzi partnermi ”škrípať”, väčšinou radšej všetko zahodia za hlavu, ako by mali daný problém riešiť. Prečo však problémy mali kedysi riešenie a dnes to tak zdá sa už nie je? Pozreli sme na to, prečo dnešné moderné vzťahy majú istú dobu trvanlivosti. 

1. Sme zaseknutí v rutine

Sterotyp, streotyp, stereotyp. Hoci to znie možno zvláštne, aj keď máme v dnešnej dobe oveľa viac priestoru na sebarealizáciu a rôzne aktivity ako to bolo kedysi, oveľa skôr prepadneme vďaka tomu stereotypu v našom súkromí. Partneri majú väčšinou veľa individuálnych aktivít, ktorým sa venujú po práci a spoločného času majú čoraz menej. Čas, ktorý ich má stmeliť a viac zomknúť, totiž eliminovali na minimum. A presne to je kameň úrazu. Odrazu jediný stereotyp, ktorému podliehame je ten u nás doma. No a ak nás už niečo nebaví, jednoducho odchádzame.

2. Strácame vášeň

Samozrejme, keď už ste s niekým 10 alebo 15 rokov, nie je to už ako na začiatku. Odrazu sa motýliky v bruchu a zimomriavky už neobjavujú a väčšinou máme pocit, že nás už nič nemôže doma prekvapiť. Bozkávame sa čoraz menej a zabúdame na to, že vášeň treba ”živiť” v každej fáze nášho partnerského obdobia. Hoci jej občas treba pomôcť, nemali by ste na to zabúdať. Urobte si raz do týždňa spoločný večer pri sviečkach, choďte do kina, napustite si vaňu… Spomeňte si ako to bolo na začiatku a presne takýto deň si z času na čas doprajte. Mali by ste si z toho urobiť taký malý osobný rituál.

Inšpirujte sa: Zodvihne vaše dieťa v parku spadnutú hračku zo zeme a hneď mu utierate rúčky vreckovkou? Možno robíte chybu

- Najčítanejšie -