Myslela som si, že spoločná dovolenka zachráni náš vzťah: Až tento moment mi ukázal, že klamem samu seba

Občas sa vzťah dostane do takých situácií, keď je už absolútne zbytočné tváriť sa, že je všetko v poriadku.

Dovolenka nie je kľúčom k vyriešeniu problémov vo vzťahu

Dovolenka nie je kľúčom k vyriešeniu problémov vo vzťahu

Zdroj: Profimedia

„Nevravím, že sme neboli šťastní, no niečo bolo inak. Robovo správanie sa rokmi manželstva začalo meniť a namiesto húževnatého a charakterného manžela som si časom uvedomila, že žijem s úplne iným človekom.  Možno som ho prestala zaujímať ja, možno ho náš vzťah už nenapĺňal, možno mal milenku. Vysvetlení bolo veľa a ja som si väčšinu času nechcela pripustiť ani jedno z nich. Snáď v nádeji, že len prežívame to, čo je všeobecne známe ako manželská kríza, a síce sa to nestáva často v našom prípade možno sama pominie. Až teraz vidím, aká som bola naivná. Aj vtedy a aj mesiace potom, keď som z núdze a z posledných síl zabookovala letenky na Bali.“ priblížila nám situáciu Zuzana, ktorá ako mnohé ženy, chcela len zachrániť upadajúci vzťah.

Prečítajte si aj: Náš odlišný postoj k dieťaťu ničil naše manželstvo: Až toto ho presvedčilo, aby sme sa pokúsili o našu dcérku

Zázraky sa dejú, ale...

Robo sa netváril, že je dovolenkou nadšený, neodporoval však. Len si trochu pofrflal na fakt, že musí vynechať z práce niekoľko dní, ktoré sa mu budú dobiehať len nesmierne ťažko, ale v tichosti a s pokorou si zbalil kufre. V deň odletu sa dokonca dokázal pretvarovať, že mu na Zuzane naozaj záleží a na chvíľu vyzerali ako skutočne šťastný manželský pár. Pravdu je ale ťažké oklamať na dlhšie ako okamih.

Nenechajte si ujsť: Chcela som ho opustiť, no zistila som, že som tehotná: Až tento moment mi ukázal, že to zvládnem aj sama

„Keď sme sa konečne ubytovali a vybrali sa na pláž, cítila som, že sa stane niečo rezolútne. Netušila som ale, že to ani zďaleka nebude mať pozitívny súvis s mojím už aj tak nefungujúcim manželstvom. Večer sme sa totiž vybrali na večeru do luxusnej reštaurácie. Ja som si dala obzvlášť záležať na tom, aby som vyzerala očarujúco. Chcela som sa mu jednoducho páčiť. No keď Robo vstúpil do izby, akoby som bola vzduch. Len ma potiahol nech už ideme, lebo budeme meškať. Toľký cynizmus, akoby na tom vôbec záležalo.“ dodala Zuzana, ktorá svojou krásou pútala v reštaurácii pohľady hneď od dverí. Ten jeden najdôležitejší však sledoval obrazovku mobilu a vybavoval pracovné maily.

Keď iný muž vidí

Po pol hodine zarytého mlčania sa Robo postavil s tým, že si musí vybaviť jeden telefonát. Zuzana nenamietala, vedela, že s tým aj tak nič nenarobí. Chvíľu Robovej neprítomnosti však využil vysoký muž v stredných rokoch, ktorý pár pozoroval odkedy prišli. „Prisadol si a predstavil sa mi ako Juraj. Na jeho otázku, či je Robo môj brat som sa až hanbila odpovedať. Situáciu totiž odhadol správne. Jeho správanie bolo presne také, avšak s jedným rozdielom. Bol mojím manželom, ak sa to tak dalo ešte nazvať. V tom mi však Juraj povedal jedno. Vraj už videl kadečo, no nikdy nie tak krásnu ženu, ktorá by zároveň bola tak neuveriteľne smutná a nešťastná. Nechce mi dávať žiadne návrhy, len mal potrebu povedať mi, čo vidí. A čo by videl každý, kto sa skutočne pozerá. A odišiel.“ spomenula si Zuzana, ktorá v tej chvíli zažila šok. Pravda jej pozerala priamo do očí, aj ked sa ju ona snažila nevidieť. Tak dlho.

Mohlo by vás zaujímať: Žila som v zlatej klietke: Najprv sa mi to páčilo, no neskôr takýto život vo mne začal vyvolávať nespokojnosť

Jeden muž a jediná veta stačila na to, aby si uvedomila, že už nechce byť neviditeľná. Snažiť sa totiž o niekoho priazeň je totiž vo väčšine prípadov zbytočné a podradné. Vďakabohu, Zuzana nakoniec zistila, že jej hodnota nespočíva v tom, či sa jej nerozpadne manželstvo alebo ju ocení vlastný muž. To by malo byť samozrejmosťou. A ak nie je, treba sa zbaliť a odísť.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba