Presunúť na hlavný obsah

Bola som na vážkach, či opustiť manžela: Nakoniec som si to rozmyslela po tom, čo urobil túto jednu vec...

Sex a vzťahy

Manželova zmena správania po svadbe Mirku dohnala k myšlienkam o odchode od neho. Napokon jej pripravil prekvapenie a vysvetlenie, ktoré by čakala najmenej.

Pred svadbou zábavný, po svadbe nudný muž

„S Milošom sme boli manželmi už skoro dva roky. Pred svadbou sme veľa cestovali a mali stále nové zážitky, vďaka ktorým sme si nemuseli zvykať na stereotyp. Možno práve preto to bolo také úžasné a jednoducho ľahké. Avšak stereotypu sa nevyhne žiadna manželská dvojica, o čom som sa presvedčila na vlastnej koži. Pred svadbu som chodila so zábavným mužom, ktorý sa nebál z minúty na minútu sa zbaliť a trocha riskovať. Po svadbe sa ten istý muž zmenil a mňa život s ním začal nudiť,“ opisuje situáciu naša čitateľka Mirka. 

Mohlo by vás zaujímať: Chcela som ho opustiť, no zistila som, že som tehotná: Až tento moment mi ukázal, že to zvládnem aj sama

Desivé myšlienky na spoločnú budúcnosť 

Ako Mirka spomína ďalej, svojmu manželovi v podstate nemohla nič vyčítať. Chodil do práce, nezabudol jej dať bozk, keď prišiel domov, vedel dokonca aj navariť, správal sa k nej pekne, ale napriek tomu jej chýbalo to podstatné, čo bolo súčasťou ich vzťahu pred svadbou, vzrušenie alebo zmysel pre dobrodružstvo. Po istom čase začala Mirka čoraz viac premýšľať nad tým, že svojho manžela opustí. Začal ju totiž na smrť desiť život, ktorý si vyfabulovala do budúcnosti, ak všetko pôjde stále rovnako ako doteraz. Avšak nechcela to urobiť, kým sa aspoň nepokúsi sa manželom o jej probléme porozprávať. 

Čítajte tiež: Žil v nudnom vzťahu a mňa používal ako rozptýlenie: Mesiac po tom, čo som to ukončila, sa mi takto vrátil do života

Konfrontácia, ale nijaká odpoveď 

Jedného večera, keď ležali spolu obaja v posteli, sa ho odvážila spýtať, čo sa to s nimi dvoma stalo. Prečo je ich život zrazu taký stereotypný, prečo sa on zmenil na takého opatrného a predvídateľného. Tváril sa však tak, akoby jej nerozumel a potom bez slova odišiel. Zvyšok večera bol zamyslený a Mirka ho nechala na pokoji. To ju len utvrdilo v tom, že vzrušeniu vo vzťahu je koniec, a že takýto život, nie je nič pre ňu. 

Prekvapenie a dôvod jeho správania, ktoré by nečakala

Na druhý deň, keď prišla z práce domov, a pred ňou víkend, o ktorom si myslela, že bude rovnaký ako každý predtým, bola však prekvapená ako nikdy. Na stole ju čakala obálka s inštrukciami od manžela, kam sa má dostaviť a čo si má obliecť. S manželom sa stretla pred divadlom a spoločne si vychutnali taliansku operu. Po nej jej zaviazal oči a odviezol ju na letisko, kde ju malo čakať ďalšie prekvapenie: „Keď som videla, že sme na letisku a najbližší let je priamo do Ríma, pozrela som sa na neho a jeho pohľad ma utvrdil v tom, že práve mi dvaja sme na ceste práve tam. Nemala som so sebou celkom nič, nemali sme rezervovaný hotel, ale bola som v tej chvíli vzrušená a prekvapená ako za starých dobrých čias. Keď som sa ho spýtala, kde bola predtým chyba, jeho odpoveď mi vyrazila dych. Vraj si myslel, že po svadbe od neho očakávam, že sa usadí a bude vzorným manželom a nie tým vetroplachom, ktorý nemal v podstate žiadny plán. Jediné, čo som mu mohla na to povedať bolo, že práve preto som si ho vzala, lebo som bola presvedčená, že s ním žiadna nuda nikdy nehrozí. Obaja sme sa na tom zvyšok víkendu dobre zabávali a moje myšlienky na odchod od neho sa vyparili,“ dodáva na záver naša čitateľka. 

Neprehladnite: Vlastnosť muža, ktorá s naplno prejavila až v manželstve: Kvôli tomuto sa nám neskôr rozišli cesty

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe