Presunúť na hlavný obsah

Index šťastia a obliekania spolu úzko súvisí: Pozrite sa, na čo by ste si pri výbere outfitov mali dať pozor

Feminity

Počuli ste už niekedy o tom, že čím vyššie podpätky žena nosí v bežný deň, tým nešťastnejší je vraj jej osobný život? Naopak, ak siahne skôr po teniskách a ležérnom outfite, tým viac je v pohode. My sme sa na túto teóriu pozreli bližšie a zistili sme, že index šťastia a obliekania spolu veľmi úzko súvisí.

Mohlo by vás zaujímať: Športový prvok, ktorý sa stal súčasťou elegantných lookov: Kapucňa vládne módnym outfitom!

Vedeli ste o tom, že čím je človek šťastnejší, tým jednoduchší spôsob obliekania volí? Nejde však, o žiaden výmysel, ale o podloženú teóriu. Každý rok sa totiž robí výzkum svetového šťastia a ide o naozaj serióznu záležitosť. 

Z výskumov vyplýva, že najšťastnejší ľudia žijú v týchto krajinách a súvisí to aj s ich bežným obliekaním: 

1. Nórsko
2. Dánsko
3. Island
4. Švajčiarsko
5. Fínsko

Minimalizmus a jednoduchosť ako cesta ku šťastiu

To čo však tieto severské krajiny okrem veľmi vysokej životnej úrovne spája je aj štýl obliekania ľudí. Milujú jednoduché, minimalistické, ležérne modely, v ktorých sa cítia slobodne a voľne. Výstrednosť, prvky rafinovanosti, či sexi kúsky im veru veľa nehovoria. Aspoň, čo sa týka outfitov na bežný deň. Ľudia jednoducho nosia kúsky, v ktorých sa cítia pohodlne a nelámu si veľmi hlavu tým, či ide o najnovší módny trend. Milujú voľné tričká, jeansy, tenisky, košele. A áno, presne takto sú šťastní. Ak sa na to pozrite bližšie, má to aj svoju logiku. Keď si totiž žena na seba dá úzku mini sukňu, 10 cm podpätky, pravdepodobne sa 12 hodín v práci necíti úplne komfortne. Chtiac, či nechtiac sa takomto looku viac upravujeme, kontrolujeme a v podvedomí riešime intenzívnejšie to ako vyzeráme, než keď siahneme po jeansoch a teniskách. 

Je to naozaj pravda? 

Možno na tom skutočne niečo bude, že ak sa človek cíti pohodlne a v bezpečí, nadobúda pocit, že nemusí okoliu dokazovať svoju výnimočnosť a krásu práve prostredníctvom outfitov. Nuž treba uznať, že ak neriešieme, čo na to ako vyzeráme povedia iní, žije sa nám o niečo ľahšie. Nemyslíte? Netvrdíme však, že teraz máte chodiť len v teniskách. Ak si pripadáte absolútne komfortne v sexi šatách a neriešite vtedy okolie, dajte si ich. Pocit šťastia je totiž o pocite - takže počúvajte svoje vlastné "ja". A voľte outfity, v ktorých sa cítite sami sebou. O tom predsa aj móda je. 

Inšpirujte sa: Farba roka 2018 je Ultra Violet: Nahliadnite do toho, čo sa bude nosiť nasledujúce obdobie

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus