Presunúť na hlavný obsah

Základné tipy v starostlivosti o dokonalo prirodzené obočie: Naučíme vás, ako na to!

Krása

Prinášame vám 5 základných a najdôležitejších tipov v súvislosti so starostlivosťou o vaše obočie. Nechajte sa inšpirovať prirodzeným vzhľadom a dosiahnite vysnívaný tvar, po ktorom ste vždy túžili. Postačia vám nato tieto triky!

Dokonalo prirodzené a husté obočie je snom mnohých žien, ktoré sa ním nemôžu pochváliť. Ak patríte k tým menej šťastlivým dámam, nezúfajte! Všetko sa dá zachrániť, stačí ak sa budete disciplinovane riadiť týmito krokmi a za pár týždňov sa môžete tešiť z ohromujúceho výsledku. Veď čo môže byť krajšie ako prirodzene podčiarknutá krása a spokojnosť ženy?

Prečítajte si aj: Make-up, ktorý vám pomôže znovu objaviť svoju krásu: Pozor na chybu pri líčení očí, na pery aplikujte tento odtieň

Nechajte ho rásť

Prvým a základným krokom na ceste za prirodzeným obočím je nechať ho naturálne rásť. Ak chcete dosiahnuť prirodzený vzhľad vášho obočia, najlepšie bude, ak ho nebudete upravovať pinzetou po dobu 6 až 8 týždňov. Čím dlhšie vydržíte, tým krajší bude výsledný efekt!

Nájdite správny tvar 

Dokonalý oblúk obočia sa dá zistiť podľa jednoduchého „vzorca“, ktorý zvládnete aj samé doma. Začiatok obočia si dopomôžete nájsť pomocou ceruzky, ktorú budete vertikálne držať od nosnej dierky smerom nahor. Následne ceruzku otočte do zvislej polohy od daného bodu až po koniec vášho oblúku.

Vyživujte

Ak sa chcete o svoje obočie starať naozaj dôkladne, dôležité je, aby ste ho aj potrebne vyživovali. Skvelou voľbou sú napríklad prírodné olejčeky alebo špeciálne pasty určené práve pre vaše obočie. Naneste dostatočnú vrstvu na jemné chĺpky a nechajte pôsobiť počas noci. Vaše obočie bude pôsobiť zdravšie, upravenejšie a zároveň sa bude krásne lesknúť.

Jemné formovanie

Profesionálne kozmetičky odporúčajú formovať obočie naozaj veľmi jemne, aby bol výsledný efekt čo najprirodzenejší. Praktickou pomôckou môže byť horúci vosk, ktorý vaše chĺpky šetrne odstráni a zároveň oddiali dobu ich ďalšieho rastu. Na trhu sú už aj šikovné voskové pásiky, ktoré len nalepíte na požadované miesto a rýchlo strhnete.

Inšpirujte sa: Kozmetické zázraky s použitím morských rias: Tieto detoxikujú a rozžiaria vašu pleť po zime!

Falošné chĺpky

Ak ste splnili všetky predošlé kroky a vaše obočie stále nie je podľa vašich vysnívaných predstáv, môžete si dopomôcť aj menším trikom. Siahnite po kajalovej ceruzke na obočie v odtieni vašich vlasov a krátkymi ťahmi vyplňte prázdne miesta na vašom obočí. Výsledok bude prirodzený a naturálny look.

- Najčítanejšie -