Presunúť na hlavný obsah

Môj manžel sa po našom rozvode neprestal stýkať s mojou matkou: Tolerovala som to až do tohto momentu

Rodinné vzťahy

Svokra kamarátka nie je tak celkom bežný jav. Čo ak má však so zaťom lepší vzťah ako samotná manželka?

Diana si s Maxom v skutočnosti nechcela začať nič vážne, mala ho skôr na zábavu. Nemali toho veľa spoločného a ona si stále hovorila, že od muža očakáva viac. Niekoho, kto ju bude neustále inšpirovať, rozosmeje ju, keď jej bude najhoršie a v spoločnosti na neho bude mocť byť patrične hrdá. Max taký ale nebol. Aspoň podľa nej. Jej rodičia, a hlavne matka, na to však mali iný názor. Zbožňovali ho od prvej chvíle. Prekročil prah ich dverí a okamžite sa stal ich obľúbencom.

Inšpirujte sa: Bratova milenka nám zničila rodinu: Jej správanie takto poznačilo našu budúcnosť

Mama neustále tvrdila, že podobného muža ešte nevidela. Vraj je milý, úprimný a váži si ma tak, ako by iný chlap nikdy nedokázal. Pár mesiacov chodenia sa odrazu predĺžilo na dva roky a ja som stále netušila, či ho naozaj chcem. On mal ale asi vo veciach jasno a deň po našom druhom výročí ma požiadal o ruku. Viem, že sa to nemá, a že som to mala brať ako zlé znamenie, no hneď potom, ako som povedala áno, dávala som si v hlave dokopy všetky pre a proti.“ priblížila svoje konanie Diana, ktorá už vopred vedela, že to nie je dobrý nápad, no mala po tridsiatke a tlak okolia jednoducho urobili svoje. Maxa si vzala ešte v ten rok.

Matka bola všade

„Na moj rezignovaný výraz si časom okolie zvyklo. Tvrdili, že si len jednoducho musím zvyknúť na manželský život a rolu, ktorá mi prislúcha, ja som ale tušila, že to tak nebude. Moja matka sa ale naopak cítila ako ryba vo vode, a z mojho manželstva sa tešila viac ako ktokoľvek iný. Všetok čas trávila u nás doma, s Maxom sa dokázala hodiny rozprávať v pracovni, dokonca aj kreslo na záhrade si posúvala podľa toho, kde práve kosil trávu alebo niečo sadil. Bolo to zvláštne, no brala som to ako kompromis. Bola šťastná, on spokojný a ja som mala pokoj.“

„Po piatich rokoch sa však už toto hranie sa na manželstvo nedalo vydržať. Mala som pocit, akoby som žila život niekoho iného. Maxa som nemilovala, moja náklonnosť prešla do apatie, nič ma netešilo a začal mi bytostne prekážať nielen ako manžel, ale aj ako človek. Vinila som sa z rozhodnutia vôbec si ho vziať, mala som pocit, že mu utiekli najlepšie roky života a všetko vo mne sa proti tomu búrilo. Požiadala som o rozvod a o pár mesiacov som si balila kufre do iného mesta.“

Čo sa však nezmenilo, bol vzťah Maxa a Dianinej mamy. Tá sa so zaťom odmietala rozlúčiť a aj po ich rozvode s ním trávila oveľa viac času ako by sa patrilo. „Povedala som si však, že to nebudem riešiť, pokým to nebude neyvyhnutné. Je to predsa jej život, môže sa stretávať s kým chce.“ priznáva Diana.

Mohlo by vás zaujímať: Pomohol mi, keď mi bolo najhoršie, a tak som si ho vzala: Doteraz to z tohto dôvodu ľutujem

Keď mala byť konečne šťastná

„Jedného dňa mi ale oznámila, že sa aj s otcom budú sťahovať. Vraj už dlhšie uvažovali o vidieku, tichu a pokoji, ktoré im po rokoch v meste bytostne chýbajú. Nedbala som. Po niekoľkých mesiacoch som ich však bez ohlásenia išla navštíviť, no keď som zaparkovala pred bránou, čakalo ma nemilé prekvapenie. V záhrade sa grilovalo a po tráve sa naháňal Max so svojím jeden a pol ročným synom zo súčasného manželstva. Moja mama sedela obďaleč s blaženým úsmevom na tvári. Všetko som razom pochopila. Vždy chcela, aby som svoje návštevy hlásila dopredu, pretože sa bála, že niekedy uvidím, ako v Maxovi našla syna, ktorého nikdy nemala a ako sa ho napriek môjmu rozhodnutiu nemieni vzdať. Nedokázala som sa na to pozerať, ostalo mi zle. Sadla som do auta skôr, než ma uvidia a odišla. Ďaleko od celého tohto divadla.“ dodáva Diana, ktorá s matkou už dlhé roky neprehovorila. Akokoľvek sa snaží, nevie sa cez niektoré veci preniesť a asi to ani nikdy nedokáže.

- Najčítanejšie -