Presunúť na hlavný obsah

Snúbenec mi tesne pred svadbou predstavil svoju exmanželku: Takto sa jej za mesiac podarilo zničiť naše manželstvo

Partnerské vzťahy

Aj tesne pred svadbou sa veci dokážu zvrtnúť smerom, ktorý by ste nikdy nečakali.

Diana si mysela, že má dokonalý vzťah. Róbert sa tak aspoň javil. Milý, usilovný, starostlivý, ale hlavne, po 5 rokoch chodenia chcel ich vzťah posunúť niekam ďalej a nemal problém s tým, aby ju požiadal o ruku. A to pre ňu po predchádzajúcich skúsenostiach, kedy sa muži väčšinou nevedeli odhodlať a preklenúť do ďalšej fázy vzťahu, znamenalo oveľa viac než čokoľvek iné.

Mohlo by vás zaujímať: Bratova milenka nám zničila rodinu: Jej správanie takto poznačilo našu budúcnosť

Bývalá ešte stále môže všetko otočiť

„Prípravy už boli v plnom prúde, Róbert nechával takmer každé rozhodnutie na mňa a ja som sa nebránila. Všetko okolo svadby ma nesmierne fascinovalo a zanechávalo vo mne pocit nedočkavosti a nadšenia. Až do momentu, keď sa mu tesne pred našou svadbou ozvala bývalá manželka. Vedela som, že nie som prvá, koho žiadal o ruku a ani prvá, ktorej sľuboval vernosť. Záujem spoznať ženu, ktorá mala tú česť kráčať s mojím budúcim manželom pred oltár, som však nemala ani v najmenšom. Nikto sa ma ale na nič nepýtal. Jednoducho som jedno poobedie po skúške šiat, našla Natáliu u nás doma v obývačke, ako si veselo popíja čaj a o niečom s Róbertom horlivo debatuje.“ spomína si na deň, ktorý zmenil jej život, Diana.

Mohlo by vás zaujímať: Po 10 rokoch vzťahu som si povedala dosť: Môj muž bol iba pasívny pozorovateľ nášho vzťahu

Podali si ruky, vymenili pohľad, a to bolo všetko. Diana odišla  k sebe do izby a potichu čakala na vysvetlenie tejto, aspoň pre ňu nepríjemnej návštevy. Keď sa Robert konečne zjavil, okamžite som ho konfrontovala. „Kázal mi prestať vyvádzať a skôr, ako by som stihla vyletieť ešte viac, mi len tak medzi rečou povedal, že je otec. Vraj mu to Natália práve povedala. Jeho dcérka má už tri roky a narodila sa niekoľko mesiacov po ich rozvode. Nikdy sa o nej nemal dozvedieť , no Natália mala práve kvôli našej svadbe potrebu vyjsť s pravdou von. Vraj, ak budeme mať spoločné deti, malá Sofia si nezaslúži dostávať menej lásky.“ spomína Diana ešte stále s úžasom. Nedokázala uveriť tomu, čo práve počula. Nie je predsa možné, aby jej budúci manžel mal dieťa. Ona mala byť jeho rodina.

Blížil sa termín

Veci sa však začali stupňovať. Natália od Róberta žiadala neustále viac pozornosti a zakrývala to potrebou postarať sa o Sofiu. Nikdy ju nenechávala u nich doma, no jemu kázala, aby chodil k nim, pretože si vraj malá potrebuje na všetko zvyknúť a bude pre ňu oveľa jednoduchšie, ak sa tak stane v domácom prostredí. Všetko sa začalo točiť okolo nej. Príprava svadby šla do úzadia, Róbertova matka, akoby zabudla na svoju budúcu nevestu, jediné, čo ju zaujímalo, bolo blaho jej vnučky.

Inšpirujte sa: Otec mi dal do života túto jednu dobrú radu: Pri rozvode mi pomohla tak, ako by to nedokázalo nič iné

„Keď mi týždeň pred svadbou vyrukoval s nápadom odísť na pár dní k moru kvôli Sofiinmu zlému zdravotnému stavu, ostala som od úžasu sedieť, neschopná slova. My dvaja sme na dovolenke neboli ani nepamätám, hlavne kvôli tomu, že sme sa snažili šetriť. Na svadbu, spoločný život, nové bývanie. Teraz však Róbert pokojne zoberie úspory, svoju dcéru a jej matku a odíde preč. A ja? Ja nie som vítaná. Malá ma nepozná a bol by to pre ňu šok. To som však už nezvládla. Nedokázala som byť tou druhou bez toho, aby ma niekto na podobnú situáciu pripravil. Nedokázala a nechcela. Povedala som Róbertovi svoje stanovisko, vysvetlila som mu, že nie som ochotná žiť vo vzťahu, ktorý sa riadi pravidlami jeho bývalej ženy, a že prestávam veriť tomu, že ma niekedy skutočne miloval.“ vysvetľuje Diana deň, kedy sa jej rozprávka skončila, a to jej vlastným rozhodnutím. Žiadna žena by však nemala zažívať pocit, ktorý ju núti o lásku svojho budúceho muža bojovať. Tobôž nie s bývalou.