Presunúť na hlavný obsah

Čím viac sa porovnávame s inými, tým viac strácame sami seba: Toto vám pomôže viesť spokojnejší život

Lifestyle

Neexistuje lepší spôsob, ako si zničiť svoje sebavedomie bez najmenšieho vyvinutia úsilia než je ten, že začneme porovnávať svoj život so životom iných. Namiesto toho, sa však zamyslime nad týmto plánom.

My ľudia máme tú zlú tendenciu porovnávať svoj vzhľad so vzhľadom druhých, svoju kariéru s kariérou druhého aj svojho partnera s partnerom iného. Hoci možno práve podľa tých druhých máme práve my ten skvelý či šťastný život. Je prirodzené, že by sme sa vždy mali snažiť žiť svoj život najlepšie ako vieme, ale na strane druhej, ak to už hraničí so závisťou na život druhého, máme evidentne problém sami so sebou. Nevieme, ako žiť svoj život spokojne a šťastne. Inšpirujme sa aj týmito myšlienkami, ktoré by nám mohli pomôcť v tom, ako byť naozaj šťastný. 

Mohlo by vás zaujímať: Životná výhra, ktorú má každý na dosah: Stačí zmeniť toto vo svojom živote a bude sa vám dariť viac 

Ak dosiahneme ten istý úspech, čo iný, nemusí to byť rovnako aj to, čo nás urobí šťastnými

Závidíte, že vaša najlepšia priateľka sa stala výkonnou riaditeľkou banky? Túžite po rovnakom úspechu? Ale položte si otázku... Bola by práca výkonnej riaditeľky to, čo chcete robiť celý svoj život? Napĺňalo by vás to, aj keď viete, že vaše silné stránky sú napríklad v umení a rada maľujete obrazy? Boli by ste aj tak šťastná? To asi sotva. To je presne to, nad čím by ste sa mali zamyslieť skôr než si pomyslíte, že jej závidíte jej úspech. 

Len my sami sme zodpovední za svoj život aj za to ako bude vyzerať

Ak sme slobodným človekom a máme to v hlave dobre uzrozumené, potom dokážeme prevziať aj zodpovednosť za svoje činy a rozhodnutia. Ak sa chcete stať lekárom, tak sa pokúste dostať sa na univerzitu a študovať. Ak chcete cestovať, tak prestaňte o tom len rozprávať, ale si naozaj tú letenku zakúpte a vyberte sa spoznať svet. Ak cítite, že sa chcete stať v tejto chvíli rodičom, tak to neodkladajte len preto, že váš partner sa na to necíti ani za najbližšie tri roky. Pretože tak spokojná a šťastná rozhodne nebudete. Vezmite život do vlastných rúk a robte rozhodnutia, ktoré vás šťastnými urobia, ktoré dajú zmysel vášmu životu, nie životu niekoho druhého. 

Čítajte tiež: Ak chcete byť naozaj šťastný, sústreďte sa na tieto detaily: Neuveríte, aký rozdiel vo vnímaní sveta nimi dosiahnete

Sústreďte sa na svoje silné, nie slabé stránky

Ak viete, že niečo vám nejde, tak sa opakovane k tomu nevracajte. Ak sa necítite byť poisťováčkou, pretože neznášate riešiť poistky, nemáte ani presvedčovacie schopnosti a nie ste ani komunikatívny typ, tak sa nehláste na presne takéto pracovné ponuky a nechoďte ani na tieto pracovné pohovory. Ak raz nemáte v sebe zakorenenú kreativitu, potom sa predsa nehláste na pracovnú pozíciu akou je napríklad marketingový špecialista alebo tvorca reklamných sloganov len preto, že to pekne znie. Zmierte sa s tým, že nikdy nemôžete byť a ani nebudete dobrí vo všetkom. Vyberte si to, v čom ste naozaj dobrí a sústreďte sa na to. 

Prijmite to, kým ste a prestaňte sa hrať na niečo, čím nie ste

Nesnažte sa pasovať do role osoby, na ktorú sa chcete podobať, čo sa týka napríklad kariéry alebo vzťahov. Pretože, ak to tak naozaj necítite, potom pôjde z vašej strany len o akúsi falošnú hru, ktorú nakoniec aj tak každý prekukne a vy budete na smiech. Akceptujte sa so spomínanými slabými aj silnými stránkami. Ak chcete zapracujte na tých slabších, ak nie, sústreďte sa na tie silné a rozvíjajte ich. Naučte sa so sebou žiť, tým, že akceptujete seba ako človeka so všetkými dobrými aj zlými vlastnosťami. 

Neprehliadnite: Inštinkt by ste nemali podceňovať: V týchto životných situáciách by ste sa naň mali vedieť spoľahnúť

Nechajte ostatných, aby vás inšpirovali, nie aby vás stiahli dolu

Obkopte sa ľuďmi, ktorí vás inšpirujú, ktorí vás môžu niečo naučiť, ktorí vám rozšíria obzory a nie ľuďmi, ktorí z vás sajú energiu, nedovolia vám rásť ako človeku, naopak, ťahajú vás dolu. To je jediná možnosť, ako dosiahnuť spokojný a šťastný život.

Uvedomte si, že nikto tu nie je na to, aby vás súdil

Často je najväčším problémom to, že sa bojíme urobiť prvý krok na ceste za vysnívaným životom, lebo sa obávame toho, čo povedia druhí, ako na to zareaguje napríklad naša rodina. Či si nepomyslia, že sme sa zbláznili, keď sa chystáme urobiť niečo také. Uvedomte si to, že nech sa deje, čo sa deje, nikto nemá právo vás súdiť a každý nech si najprv zametie pred vlastným prahom, ako sa hovorí.

 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe