Presunúť na hlavný obsah

Termín pôrodu tretieho kráľovského potomka Williama a Kate sa blíži: Toto sprevádza detailné plány celej udalosti

Zahraničné celebrity

Vojvodkyňa Kate Middleton čoskoro, konkrétne práve 23. apríla, porodí svoje tretie dieťa, a princovi Georgeovi a princeznej Charlotte tak pribudne ďalší súrodenec. Ako sa však kráľovská rodina na očakávaný príchod tretieho potomka pripravuje?

Narodenie dieťata oznámia podľa tradície

Tak ako aj v oboch predošlých prípadoch, aj tentokrát sa narodenie dieťaťa spoločne s menom a pohlavím oznámi pomocou oficálnych listov, cez sociálne médiá a zároveň bude pred Buckinghamským palácom stáť maliarsky stojan, na ktorom budú v ráme popísané všetky dôležité údaje o novorodeniatku. Vrátane jeho váhy, pohlavia a presného dátumu a času narodenia.

Inšpirujte sa: Výchova dieťaťa sa v kráľovskej rodine rokmi úplne zmenila: Aj v tomto je Kate úplne iná ako kráľovná Alžbeta

Takéto oznamovanie narodenia dediča trónu má v britskej kráľovskej rodine hlbokú tradíciu a každý ho už tak nejak očakáva.

Na bezpečnosť sa kladie obrovský dôraz

Vojvodkyňa Kate bude aj tentokrát rodiť v Nemocnici svätej Márie, kde porodila obe svoje deti, pričom ju pobyt stojí až 9 650 libier na deň. Krídlo, v ktorom sa Kate chystá porodiť svoje tretie dieťa je pod drobnohľadom bezpečnostnej služby už od polovice marca, pričom zložky pravidelne kontrolujú samotnú izbu aj priestory nad ňou.

Hneď, ako Kate začne mať prvé náznaky kontrakcií, bude privezená priamo na pôrodnícke oddelenie, ktoré je od Kensingtonského paláca vzdialené len o niečo menej ako dva kilometre, kde ich už bude čakať vopred pripravený tím. Informáciu o príchode kráľovskej rodiny však dostanú len z 5 minútovým predstihom, keďže je potrebné vyhnúť sa akémukoľvek úniku informácií.

Mohlo by vás zaujímať: Najnovšie fotografie vojvodkyne Kate ukázali aj jednu zvláštnosť na jej tele: Viete, čo o nej prezrádza?

V Kensingtonsom paláci je zároveň pripravený PR tím, ktorý sa postará o všetky oficiálne oznámenia o narodení nového potomka čo najrýchlejšie a najprofesionálnejšie. Niet divu, že je všetko premyslené do detailov, dokonca aj plán B, ktorý má fungovať ako záložný.

Aj návrat domov musí byť rýchly

Kate ešte ani neporodila, no jej návrat z nemocnice je, rovnako ako všetko ostatné, naplánovaný do bodky. Samozrejme, že záleží hlavne na tom, ako sa bude vojvodkyňa cítiť, predpokladá sa však, že by sa do Kensingtonského paláca mala vrátiť už v ten istý alebo hneď nasledujúci deň.  Z jej predchádzajúcich pôrodov je však zjavné, že sa Kate dokáže zotaviť naozaj zázračne rýchlo. Už niekoľko hodín po pôrode totiž stála pred objektívmi fotografov. Snáď aj teraz všetko prebehne bezproblémovo.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus