Presunúť na hlavný obsah

Nádherná Meghan a princ Harry: Odhalili sme, aké rituály nebudú chýbať na kráľovskej svadbe

Feminity

Princ Harry a jeho snúbenica, herečka Meghan Markle si sladké ”Áno” povedia 19. mája v Kaplnke svätého Juraja na hrade Windsor. Pozrite sa, čo bude neodmysliteľnou súčasťou svadobného dňa, ktorého sa už nevie dočkať celá Británia.

Neprehliadnite: Ďalšia "podvodníčka"? Jedna z najsexi žien sveta si k dokonalosti na fotkách pomáha retušou

Kráľovská rodina je známa tým, že dodržiava tradície a roky je im verná. Viete však aké rituály budú súčasťou honosnej májovej kráľovskej svadby? 

Sobáš v duchu tradícií

Samotný sobáš sa uskutoční napoludnie, rovnako, ako to bolo aj v prípade vojvodkyne Kate a princa Williama, či zosnulej princeznej Diany a princa Charlesa. No tentokrát bude svadba trošku netradične s sobotu. Je totiž pravidlom, že monarchovia sa väčšinou berú počas pracovných dní. Kate a William mali svadbu napríklad v piatok. Slávnostnú bohoslužbu povedie windsorský dekan David Conner, no dvojicu oddá arcibiskup z Canterbury Justin Welbym, nakoľko on sám je pre kráľovskú rodinu veľmi blízkym človekom. Novomanželia si na znak lásky vymenia obrúčky. Kráľovská rodina používa čisté waleské zlato a to už od roku 1923. Princ Harry ju plánuje aj nosiť, narozdiel od svojho staršieho brata. Ten túto tradíciu nedodržiava.

Jazda v koči

Ďalším rituálom bude ”posvadobný” sprievod. Mladomanželia po sobáši absolvujú jazdu v koči po mestečku Windsor. Chcú aby ľudia mali možnosť, užiť si tejto naozaj výnimočný deň spolu s nimi a boli jeho súčasťou. 

Prominentní hostia

Veľkolepá hostina bude plná známych ľudí z celého sveta. Dorazí aj bývalý prezident Spojených štátov Barack Obama spolu s manželkou Michelle, manželia Beckhamovci, či blízky rodinný priateľ Elton John. Dokonalé pozvánky vytvorila známa londýnska firma, presne podľa požiadaviek dvojice. 

Súkromná recepcia

Následne princ Charles, usporiada večer súkromnú recepciu pre manželský pár. Bolo to tak aj v prípade svadby jeho staršieho syna. Nebudú na nej chýbať najbližší priatelia a rodina. Celú svadbu vrátane bohoslužby, hudby, kvetov a hostiny zaplatí kráľovská rodina. 

Minimalistická nevesta

Celý svet je v očakávaní, ako bude Meghan vyzerať. Sama povedala, že uprednostní elegantné a romantiké šaty, ktoré sa budú niesť v duchu kráľovských konvencií. Nebude jej však chýbať niečo nové, niečo staré a niečo modré. Modrý by mal byť podväzok, ktorý dostala od svojej najlepšej kamarátky. 

Mohlo by vás zaujímať: Aplikácie na úpravu fotografií, ktoré používajú slávne celebrity: Takto vznikajú tie, ktoré majú milióny laikov

- Najčítanejšie -