Život milenky: Ako som sa ocitla v úlohe tej druhej, hoci som to vôbec nemala v pláne

Aj keď Emília tieto ženy vždy odsudzovala, dostala sa do situácie, keď sa ona sama ocitla v úlohe milenky. Až vtedy pochopila, čo prežívajú "tie" na druhom brehu.

Ako som sa ocitla v úlohe tej druhej

Ako som sa ocitla v úlohe tej druhej

Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zaujímať: Po 10 rokoch vzťahu som si povedala dosť: Môj muž bol iba pasívny pozorovateľ nášho vzťahu

Emília nikdy nemala šťastie na mužov. Svoju prvú lásku zažila ako 25 ročná a veľmi sa popálila. Išlo totiž o miestneho ”sukničkára, pre ktorého boli ženy jednoducho len akousi trofejou. Napriek tomu, však verila na ozajstnú lásku, takú akú poznala z filmového plátna. Emília bola totiž veľkou romantičkou. Možno práve preto bolo pre ňu náročné nájsť si toho pravého. 

Láska si nevyberá...

Všetko sa však zmenilo v jedno nevinné popoludnie. Emília bola s neterkou na detskom ihrisku, kde sa jej prihovoril sympatický otecko. Slovo dalo slovo a ešte v ten deň, skočili s deťmi na spoločný obed. Milan bol milý, vyzeral skvele a bol výborný otec. Mali sa o čom rozprávať a naozaj si rozumeli. Emília v ňom videla ideál svojho pána dokonalého. Vedela však, že má dvojročného syna a je ženatý. A hoci si zo začiatku držala odstup, dlho jej to žiaľ nevydržalo. ”Začala som s malou Tamarkou chodiť na ihrisko oveľa častejšie len preto, aby som mohla vidieť Milana. Áno, uvedomovala som si, že má manželku, dieťa, no napriek tomu som si nevedela pomôcť. Priťahoval ma. To som cítila od začiatku a bolo to vzájomné.”

Bezhlavo som sa zaľúbila

A skončilo to presne tak, ako asi každý predpokladal. Emília a Milan mali spolu po menej ako troch týždňoch pomer. Začali sa schádzať pravidelne, trávili spolu noci v hotelovej izbe. Čoraz častejšie Milan odchádzal od ženy a syna. Svoj voľný čas trávil prioritne s Emíliou. Ona si veľmi rýchlo na to zvykla. ”Aj keď som vždy odsudzovla takéto ženy, odrazu som sa ja sama ocitla v úlohe milenky. Mala som výčitky svedomia, mrzelo ma to, no nedokázala som s tým nič urobiť. Bolo to silnejšie ako ja. Milana som milovala.” Emília bola ochotná prijať úlohu tej druhej aj napriek tomu, že jej Milan oznámil, že od manželky nikdy neodíde. ”Napriek tomu som s ním chcela byť, stálo mi to za to. Viem, že práve on je mojou osudovou láskou. Navyše, práve som sa dozvedela tú najlepšiu správu. Čakám s Milanom dieťatko. Aj keď neviem, ako to prijme, viem, že nič lepšie sa mi nemohlo stať…”

Inšpirujte sa: Otec mi dal do života túto jednu dobrú radu: Pri rozvode mi pomohla tak, ako by to nedokázalo nič iné

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba