Presunúť na hlavný obsah

6 superpotravín, ktoré by ste mali jesť túto jar: Tieto považujeme za hotové zázraky v oblasti zdravia a krásy

Chudnutie a diéty

Väčšina z nás je pripravená na teplé počasie a slnečné lúče a stým prichádza aj motivácia začať cvičiť a taktiež zdravo jesť. Najlepším obdobím na jarné očisty tela a štartovanie metabolizmu je práve jar, pretože vaše telo je po zime v akomsi najslabšom bode a potrebuje oživiť.

Existuje hneď niekoľko spôsobov na obnovu vášho systému a my sme sa tento krát zamerali na superpotraviny, ktoré sú nášmu zdraviu nesmierne prospešné. Tieto z nich sú dôležité pri detoxikácii vášho tela v jarnom období a preto by ste ich nemali vynechať zo svojho jedálnička.

Prečítajte si aj: Triky ako použiť kokosový olej v stravovaní, aby nám pomohol schudnúť: Takto spálite zlý tuk

Artičoky

Artičoky majú priaznivé účinky pre vašu  pečeň a žlčník, a preto by ste ich mali preventívne konzumovať.  Môžete ich pripraviť na pare alebo namočiť listy do olivového oleja a túto chutnú pochúťku si zamilujete. Obsahujú glutathion, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov a okrem iného sľubuje aj dlhovekosť.

Repa

Repa je ďalšou superpotravinou, ktorú by ste mali zaradiť do vášho jedálnička. Obsahuje látku nazývanú betaín, ktorá má silný pozitívny účinok na detoxikáciu pečene a môže tiež pomôcť znížiť zápal v tele. Repu je skvelé pridať do šalátov alebo si z nej urobiť chutnú nátierku. 

Vývar z kostí

Žiadny zoznam superpotravín by nebol kompletný bez vývaru z kostí. Zdá sa, že to nie je príliš atraktívne, no ak si v horúcom počasí pochutíte na teplej šálke vývaru, vaše telo si tým vytvorí účinnú obranyschopnosť. Zakomponujte do svojho jarného jedálnička tradičný slepačí vývar a potešte nielen svoje chuťové poháriky, ale aj svoje telo.

Huby

Huby obsahujú množstvo živín, ktoré sa nedajú nájsť vo veľkých množstvách v mnohých iných potravinách. Jednou z týchto živín je selén, ktorý je prospešný pre štítnu žľazu a taktiež váš metabolizmus. Varené huby sú tiež vynikajúcim spôsobom na detoxikáciu tráviaceho traktu. 

Soľ

Áno, soľ sa často prehliada ako zdravé jedlo, ale je to naozaj tak! Nielenže dodáva telu základné minerály, bez ktorých by nedokázalo správne fungovať, ale zároveň pôsobí naozaj zázračne. Keď je telo vystavené stresu, minerály sa môžu rýchlo vyčerpať a práve soľ je jedným zo spôsobov, ako to vyvážiť. Všeobecne odporúčame solenie všetkého jedla s vysoko kvalitnou morskou soľou. 

Inšpirujte sa: Potravina, ktorú by ste mali zakomponovať do vášho jedálnička: Ocení ju nielen váš organizmus, ale aj vaša pleť

Gouda Syr

Gouda syr je nabitý vitamínom K2 - jedným z najdôležitejších živín, ktoré človek vo svojom tele nemá dostatok. Vitamín K2 hrá úlohu vo všetkom od zdravia našich kostí a zubov k udržiavaniu obranyschopnosti. Niekoľko plátkov denne môže urobiť ozajstné zázraky s vaším organizmom a naším tajným tipom je kombinovanie tohto syra s ovocím. Toto spojenie si zamilujete.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus