Presunúť na hlavný obsah

Tento vitamín vás zbaví tuku: Stačí ak ho zaradíte do jedálnička a na svojej postave uvidíte zázraky na počkanie

Chudnutie a diéty

Nedostatkom tohto vitamínu trpia vraj štyria ľudia z piatich. Ak sa cítite unavení, bez energie, neustále priberáte, zrejme patríte medzi nich. Pozrite sa spolu s nami, čo musíte jednoznačne zaradiť do svojho jedálnička a o ktorý vitamín ide!

Nenechajte si ujsť: Nastavte sa na januárový detox: Táto jedinečná ingrediencia dokáže s vaším telom skutočné zázraky

Tiež vám vždy po zime napadá že sa v lete cítite oveľa lepšie, plní energie a v konečnom dôsledku aj lepšie vyzeráte? Viete čím to je? Slnkom, ktoré nás jednoznačne nabíja dobrou náladou, ale najmä vitamínom D. Až 90% tohto vitamínu získavame totiž zo slniečka. Vplyvom pôsobenia ultrafialového žiarenia si totiž naše telo dokáže tento vitamín vyrobiť. V chladnejšom období sme však nútení získať ho najmä z potravinových zdrojov.

Pre toto je vitamín D veľmi dôležitý

Vitamín D je pre naše telo nevyhnutný. Pôsobí na zachovanie dobrého stavu kostí, pomáha k lepšiemu vstrebávaniu vápnika, podporuje funkciu imunitného systému, zohráva úlohu pri delení buniek a v neposlednom rade ovplyvňuje aj našu chuť do jedla. Práve preto, ak ho máme dostatok, siahame oveľa menej po rafinovanom cukre, nezdravých potravinách a celkovo jeme menej. To sa samozrejme odzkadlí aj na našej postave. Ak teda túžite po krásnej a štíhlej figúre, musíte mať pravidelný prísun vitamínu D aj vo svojej strave. 

Ako udržať hladinu vitamínu D pod kontrolou

Vitamín D sa nachádza vo vaječných žĺtkoch, v ustriciach, kaviáre, dostatkok ho majú ryby, ako napríklad losos. Určité množstvo vitamínu D obsahuje aj mlieko a mliečne výrobky, avšak jeho hlavným zdrojom je jednoznačne rybí tuk. 

Takto pomáha pri chudnutí 

Vedci dokázali, že nedostatok vitamínu D vedie k zvyšovaniu hmotnosti a k ukladaniu tuku, najmä v oblasti brucha. Hlavnou príčinou je to, že vitamín D má dôležitú úlohu pri odbúravaní tukov. Ak teda zvýšite jeho príjem, úbytok hmotnosti bude väčší a dostanete sa bližšie k vytúženej postavičke. 

7 príznakov, že máte nedostatok vitamínu D

1. Neustále priberáte

2. Ste náladoví a smutní

3. Cítite sa slabí

4. Zle zaspávate

5. Trápi vás vysoký krvný tlak

6. Ste precitlivení

7. Bolia vás kosti a svaly   

Mohlo by vás zaujímať: Detoxikačný plán na rok 2018: Začnite nový rok 3-dňovou očistou tela, ktorá vás odľahčí

- Najčítanejšie -