Presunúť na hlavný obsah

Osí pás vďaka jednoduchému pohybu: Zakomponujte do vašej tréningovej rutiny tento cvik!

Fitness

Snažíte sa dosiahnuť dokonalý úzky pás a vytvarovať si tak krivky snov do leta? Nezúfajte, pretože táto partia tela je naozaj tvarovateľná, stačí ak si do svojej tréningovej rutiny zakomponujete jeden nenáročný, no veľmi účinný cvik.

Vytvarovaná postava inšpirovaná mierami modeliek je snom mnohých žien a priblížiť k nej by sa chcela nejedna z nás. Tento krát sme sa zamerali na problematickú partiu, ktorá trápi mnohé ženy a my sme zistili, ako si ju vytvarovať tak, aby bol výsledný efekt čo najdokonalejší. S cvikom zameraným na osí pás sme boli najprv skeptické, ale neskôr sme zistili jeho ozajstné pozitívne účinky a uvideli skutočné výsledky. 

Prečítajte si aj: Nechajte sa inšpirovať tipmi Josephine Skriver pre dokonalé telo: Na tieto rituály nedá kráska dopustiť

Inšpirované jogovou pozíciou

K perfektne úzkemu pásu sa dopracujete vďaka cviku inšpirovaným jogovými pozíciami. Na vlastnej koži sme sa presvedčili, že pravidelným vykonávaním tohto pohybu precíznemu tréningu sa pás naozaj zužuje a centimetre ubúdajú. Za vyskúšanie určite stojí táto tréningová rutina, ktorou žijú mnohé fitness trénerky či svetové modelky. 

Bočná doska 

Celý trik spočíva v správnej polohe tela, výdrži a precíznosti celého cviku. Základnou pozíciou je tzv. plank, ktorý však vykonávame na ľubovoľnej bočnej strane, čiže s jednou podopretou rukou pod sebou. Ležte na ľavej strane na podlahe s vystretými nohami a uterákom medzi stehnami. Podoprite trup lakťom tak, aby ľavé predlaktie smerovalo kolmo na trup. Chodidlá by mali byť na sebe tak, aby ste cítili stabilitu tela a neposúvali sa na podložke.

Precízny postup

V tejto pozícii zdvihnite boky tak, aby telo tvorilo priamku od hlavy po špičku a stlačte uterák medzi stehnami. Podržte 1 minútu potom uvoľnite. Snažte sa toto cvičenie opakovať 10 krát a s pribúdajúcimi dňami zvyšujte počet minút či opakovaní. Dôležité je tento cvik vykonávať naozaj precízne a dôkladne tak, aby boli všetky svaly zapojené. Najviac si pritom posilníte bočné brušné svalstvo, čím si postupne budete zužovať váš pás. 

Inšpirujte sa: Ako schudnúť expresne rýchlo z brucha: Stačí, ak sa budete držať týchto 5 pravidiel

Príjemný bonus

Príjemným bonusom je aj spevnenie vnútorných stien, ktoré sú nútené spevňovať vďaka tréningovej pomôcke v podobe uteráku. Toto cvičenie sa síce považuje za jednoduchý pohybový cvik, no pri jednotlivom prechádzaní tohto pohybu zistíte, že nie je taký jednoduchý, akoby sa mohol spočiatku zdať. Prajeme vám veľa trpezlivosti a pozitívny výsledok.

 

- Najčítanejšie -