Presunúť na hlavný obsah

Aj vaša pleť si zaslúži detox: Tieto rady vám zabezpečia sviežu pleť už za 24 hodín

Zábava

Jarný detox neprospieva iba nášmu telu, ale aj našej pleti. Svieže tipy a triky ľahko vyskúšate aj doma a vaša pleť bude za 24 hodín žiariť šťastím.

Lúče slnka na vašej tvári sú prvým ukazovateľom krásneho jarného počasia. Aby ste dosiahli po zime prežiarenú pokožku dýchajúcu spokojnosťou, musíte dodržiavať niektoré základné pravidlá, vďaka ktorým sa zbavíte odumretých buniek. 

Prečitajte si tiež: 6 superpotravín, ktoré by ste mali jesť túto jar: Tieto považujeme za hotové zázraky v oblasti zdravia a krásy

Sladký dotyk cukru na tvári

Detoxikáciu v každom prípade začíname poriadnym prečistením pleti. Niekedy už klasické odličovacie séra nestačia a musíte siahnuť po silnejších variantach. Pre dokonalú pokožku žiariacu zdravým zvoľte cukrový peeling. Tento zázrak si ľahko vyrobíte aj samy doma a to zmiešaním kryštálového cukru s kvapkou olivového oleja. Zmes krúživými pohybmi vmasírujte do pokožky a opláchnite vlažnou vodou. Cukor obsahuje látky, ktoré pleť vypnú a dodajú jej lesk. Olivový olej hydratuje a potrebné vitamíny pokožku krásne zasýtia dávkou energie.

Nechajte ju dýchať!

Po zbavení sa nepotrebnej vrstvy kože za pomoci peelingu, nechajte svoju pleť krásne voľnú. Žiarivá a nasýtená minerálmi zostane ak na ňu hneď po peelingovej kúre nebudete aplikovať make up. Novú vrstvu pleti nechajte odpočívať a doprajte jej iba kvalitný hydratačný krém. Uvidíte, že za deň bez nanášania akýchkoľvek kozmetických vymožeností sa vám poďakuje. 

Mohlo by vás zaujímať: Čo vypovedá znamenie o vašich kamarátkach: Lev je najväčším bojovníkom v živote, blíženci sú príliš náladoví

Živiny dopĺňajte zvnútra

Nech je táto fráza akokoľvek otrepaná, stále sa jej držte. Je totiž pravdivá. Aj pri detoxe pleti je vhodné dostatočne doplňovať tekutiny, hlavne v podobe čistej minerálnej vody. Vyhnite sa mlieku a výrobkom z neho, pretože ich presýtenosť sa môže ukázať práve na pokožke tváre. Tiež si vychutnajte ovocné šťavy. Pôsobia anitioxidačne a čo viac, zabraňujú starnutiu pokožky. Skvelá je kombinácia špenátu s banánom a kokosovým mliekom. Zmeny uvidíte aj na miznúcich kruhoch pod očami. 

- Najčítanejšie -