Presunúť na hlavný obsah

Mali sme so sestrou rovnaký vkus na mužov: Takmer som jej prebrala manžela, no potom ma zastavila jedna vec

Rodinné vzťahy

Svojím manierom sa ťažko ubránime často aj vtedy, pokiaľ ide o rodinu. Toto však v Táninom prípade nakoniec zastavilo jej odhodlanie dostať čo chce za každú cenu.

S Katkou boli viac než len sestry. Od malička sa od seba nevedeli odtrhnúť, vzájomne sa podporovali, verili v jedna druhú a povedali si aj veci, ktoré nik iný netušil. Nikdy sa zbytočne nehádali a tam, kde susedia a iní rodičia zalamovali rukami nad hašterivosťou svojich  detí, tí ich sa čudovali, o čom vlastne hovoria.

Nenechajte si ujsť: Otec sa chvíľu po rozvode s mamou okamžite oženil: Toto mi ukázalo, že za tým nie je nič viac než mužské ego

„Problémy medzi nami nastali až v puberte, keď mi Katarína vždy prebrala každého, kto sa mi zapáčil. Mali sme ten istý vkus na mužov a ona dostala do vienka krásu, s ktorou som ja nemohla bojovať ani vo svoj najlepší deň. Z nás dvoch si všetci zakaždým všimli iba ju a akokoľvek som sa snažila nepripúšťať si to, občas som naozaj netušila, ako inak sa mám na veci pozerať, aby som bola šťastná a dopriala jej to, po čom som sama túžila.“ zdôverila sa Táňa.

Veci sa ale časom skomplikovali ešte o niečo viac. Katarína sa na rodinnej oslave zoznámila s Robom a po dvoch rokoch spoločného chodenia sa nakniec vzali. „Poznala som ho tiež, bol synom otcovho dobrého priateľa a chodil k nám domov už niekoľko rokov. Tak nejak som ho registrovala, nechcela som ale vyzerať ako chuderka, a tak som sa držala v úzadí. Katka však podobné správanie nemá veľmi vo zvyku, a tak ho samozrejeme dostala ako prvá. Odvtedy som vedela, kde je moje miesto. Tešiť sa s ňou, priať jej to a neľutovať sa. Tri úlohy, ktoré som dovtedy plnila do poslednej bodky, teraz som však odrazu nedokázala prestať myslieť na to, kedy konečne príde rad aj na mňa. Nedokázala som prestať myslieť na to, ako veľmi chcem, aby bol Robo môj.“ dodala Táňa.

Mohlo by vás zaujímať: Až pri treťom manželstve som pochopila, v čom spočíva funkčný vzťah: Ignorovala som totiž predtým túto vec

Len raz chcem vyhrať....

„Chcela som jej ho prebrať, a tak som sa veľmi nenútene ocitala v spoločnosti, kde sa Robo pohyboval.  Boli sme z malého mesta, všetci sa poznali, nebolo ťažké dostať sa do kruhu jeho priateľov a objaviť sa po jeho boku práve vtedy, keď Katka niečo mala alebo akurát nemohla prísť. Navyše to odomňa brala ako sesterské gesto, ktorým chcem na Roba dať tak trochu pozor. Ani vo sne by jej nenapadlo, že mi ide o pravý opak.“

Po dvoch mesicoch ustavičného flirtovania, trefných narážok a zjavných pohľadov, sa Robo začal o Táňu naozaj zaujímať. Nevedela, či je len zmätený alebo to myslí vážne, no bolo jej to jedno. Užívala si jeho správy, tajné stretnutia a fakt, že sestra o ničom nevie. Celé dva mesiace, až kým jej počas jedného z nich nezazvonil telefón.

Inšpirujte sa: Otec mi dal do života túto jednu dobrú radu: Pri rozvode mi pomohla tak, ako by to nedokázalo nič iné

„Bola to Katka, mala vtedy v pláne večeru s našimi a mne sa absolútne nechcelo zdvíhať, no nakoniec som sa premohla. V tom mi však zahlásila, že je v nemocnici. Otec  vraj z ničoho nič začal ťažko dýchať a nakoniec pre bolesť v hrudi museli zavolať sanitku. Vraj prekonal infarkt a ona stále netuší, ako na tom je. V tom momente som zabudla na všetky svoje plány, na Roberta, ktorý mi podával pohár vína som sa ani nepozrela a vyrazila som z dverí bez vysvetlenia. Už na ceste do nemocnice som si uvedomila, čo vlastne robím a aké následky to može mať. Išlo o viac než o moje ego, išlo o rodinu, o ľudí, ktorých beriem ako samozrejmosť a možno to tak vôbec nie je.“

„Smutné, že až takáto udalosť ma musela priviesť opäť k rozumu.“ dodala Táňa, ktorá Roba už nikdy nekontaktovala a prosila ho, aby na všetko zabudol. Namiesto toho sa niekoľko mesiacov  zostala starať o otca a zároveň tak hľadala samú seba..

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe