Presunúť na hlavný obsah

Sestra mi vždy závidela mužov: Až do tohto momentu, keď sa karta obrátila a ja som pochopila, ako sa cíti

Rodinné vzťahy

Zuzana a Katarína si od malička nemohli byť bližšie. Až kým sa do toho všetkého nepriplietli muži a emócie.

„Katarína bola moja jediná sestra a keďže medzi nami bol len niečo vyše ročný vekový rozdiel, rozumeli sme si lepšie ako hociktorí íní súrodenci. Veľa ľudí nás volalo dvojičky. Bola som vďačná za to, že mám tak úžasnú sestru a nevedela som si predstaviť, že by sa mi v živote mohlo stať čosi lepšie. Keď sme však dospeli, začala sa celá situácia meniť. Zo mňa sa stala úspešná právnička, zatiaľ čo Katarína sa chcela vydať cestou umelca. A zatiaľ čo mne sa v živote darilo, mala som skvelú prácu a bola som obklopovaná úspešnými mužmi, sestra to nemala také jednoduché.“ spomína Zuzana na to, kedy prišiel stav odlúčenia.

Nenechajte si ujsť: Do nášho vzťahu nikdy nevstúpi rutina: Vždy, keď mám pocit, že nám niečo chýba, manžel urobí toto

Nezávidela mi prácu, ale mužov

Na počudovanie však Zuzana v súvislosti s Katarínou nikdy až tak neriešila to, že je jej sestra úspešnejšia v práci. Čo však premôcť nemohla bol fakt, že jej sestra nemala núdzu o mužov. „Ako by si uvedomovala, že s mojím postavením prichádza aj určitá príťažlivosť a pokiaľ si svoj život nedá do poriadku, veľa vecí sa nikdy nezmení. Ja som však vedela, že sa snaží, celý deň trávi v ateliéri a od svojej práce sa ani nehne. Vždy, keď som však za ňou prišla spoločne s mojím partnerom, jej správanie sa zmenilo na chladné a odmerané. Kedysi sa vedela sústrediť len na seba. Teraz jej šak fakt, že je sama a nemá sa s kým podeliť o svojej možno malé, no isté úspechy, začal vyslovene vadiť.“ dodáva Zuzana.

Mohlo by vás zaujímať: Až po rokoch som zistila, že vlastného muža vôbec nepoznám: Mal druhý život a ja som to ani netušila

„Chcela som jej pomôcť, naznačiť jej, že je skvelá a niekto sa skôr či neskôr nakoniec nájde. Ona ma však postupne začínala ignorovať, na tému súkomného života sa odmietala baviť a čím ďalej tým viac času trávila mimo rodinných stretnutí, a to len preto, aby nemusela vidieť mňa a moju polovičku.“

Nakoniec všetkých prekvapila

„Všetko sa však zmenilo, keď som už dlhšiu dobu chodila s Andrejom. Bol síce mužom v rokoch a v právnickej brandži sa pohyboval už nejaký ten rok, chýbala mu však empatia nejaká tá ľudskosť. Povedala som si ale, že mu dám napriek tomu šancu. Pozvala som ho na obed k našim a na moje veľké prekvapenie, pozvanie prijala aj sestra. Nevidela som ju už 3 mesiace, preto som nemohla byť šťastnejšia z jej rozhodnutia.“ vyjadrila sa Zuzana, ktorá tak nejak verila, že sa veci dajú do poriadku.

Inšpirujte sa: Túžila som po manželstve, aké mali moji rodičia: V snahe o dokonalosť ma to oberalo o to najkrajšie

U mamy a otca ju však čakalo naozajstné prekvapenie. Zuzana neprišla sama. Po jej boku stál vysoký, sympatický mladík. Držal sa Zuzany ako kliešť, nevedel ju prestať bozkávať a z jeho pohľadu či giest vyžarovala neuveriteľne pozitívna energia. „Vtedy som zostala ako obarená. Podala som mu ruku a sestru som zľahka objala. Chcela som svoj úžas zdieľať s Andrejom, ten však už niekde obďaleč nahnevane telefonoval a opäť raz si nikoho a nič, vrátane mňa, nevšímal. Cítila som sa hrozne. Na jednej strane som to sestre naozaj zo srdca priala, na strane druhej som ale cítila, ako úbohý a patetický je moj život. Hnala som sa za mužmi a nevedela som si predstaviť, že by som bola sama. Nakoniec som skončila s niekým, komu na mne absolútne nezáležalo, zatiaľ čo Zuzana si zjavne aj napriek trápeniu počkala na toho pravého. Síce som nebola nezadaná, no v ten moment som úplne vedela, ako sa celý ten čas cítila.“ spomína si Zuzana, ktorej táto situácia ukázala, že sestra aj napriek smútku nakoniec obišla oveľa lešpie. Najprv našla samú seba a až potom svoju polovičku. 

- Najčítanejšie -