Žila som s tyranom: Muselo sa stať toto, aby som pochopila, že náš vzťah nemá zmysel

Miša roky strávila po boku muža, ktorého vlastne ani nepoznala. A to, čo sa dialo za zatvorenými dverami ich bytu, by nechcela zažiť žiadna z nás.

Roky som žila s tyranom, muselo sa stať niečo závažné aby som otvorila oči

Roky som žila s tyranom, muselo sa stať niečo závažné aby som otvorila oči

Zdroj: Profimedia

Inšpirujte sa: Túžila som po manželstve, aké mali moji rodičia: V snahe o dokonalosť ma to oberalo o to najkrajšie

Miša a Jakub boli svoji sedem rokov a ich manželstvo vyzeralo ako ideálne. Na prvý pohľad pôsobil Kubo ako muž snov. Fešák s dobrou pracovnou pozíciou, milý, ústretový, láskavý. No len navonok. To aký je v skutočnosti zistila aj sama Miša až po čase. Vo chvíli, keď to však pochopila, bála sa od neho odísť. Verila totiž, že sa dokáže zmeniť a všetko negatívne podmieňovala len jeho stresu v práci. Ako to už býva, veľmi sa mýlila. 

Nepripisovala tomu dôležitosť

”Jakub mal od úplného začiatku našej známosti ”svoje chvíľky”. Aspoň tak som to nazývala ja. Jeho nálady sa striedali ako na kolotoči. Zo sekundy na sekundu sa dokázal premeniť zo zamilovaného, nežného chlapa na úplného nerváka. Hádzal veci, kričal a skutočne aj maličkosti ho dokázali priviesť do nepríčetnosti. Raz sa mu nepozdávalo s kým som bola na obede, inokedy to čo mám oblečené, niekedy mu vadilo, že meškám 10 minút domov z práce. Napriek tomu, že som vedela, že to nie je v poriadku, rozhodla som sa počkať a pevne som verila tomu, že je to len chvíľková záležitosť a on svoje správanie zmení. Nikdy ma totiž neudrel, len bol vulgárny a agresívny - avšak slovne.” 

Verila, že sa zmení

Aj keď Miša vedela, že takto by manželstvo nemalo vyzerať, nechcela od Kuba odísť. ”Počúvala som často príbehy žien, ktoré muži týrali, bili a vo vnútri som bola vďačná za to, že na mňa Kubo nikdy ruku nepoložil. Vôbec som nechcela pripustiť, že aj psychický teror je forma teroru. Fakt som bola vo svojom vnútri presvedčená, že ho to prejde a všetko bude také, ako v čase, keď sme sa spoznali.” Áno, láska býva slepá. A tento prípad je toho jasným dôkazom. 

Až v tomto momente pochopila

Jeden večer, keď sa však Miša vrátila domov z firemného večierka o hodinu neskôr, ako Kubovi sľúbila, čakalo ju domu peklo. Kubo mal zapnuté stopky a presne sledoval o koľko neskôr prichádza jeho žena domov. ”Hneď ako som zabuchla dvere a vošla do bytu, začal sa výsluch. Kde som bola, s kým som bola, skontoroloval mi mobil, zavolal na všetky neznáme čísla, ktoré som v ňom mala. Následne mi kázal vyzliecť sa kontroloval, či moje oblečenie nevonia po cudzom mužovi. Cítila som sa ponížená, skľúčená a nešťastná. Nemohla som uveriť, že toto robí človek, ktorého milujem. Bola to posledná kvapka. Obliekla som sa, zbalila si veci a zabuchla dvere za našim sedem ročným manželstvom… Dnes viem, že nič lepšie som nemohla urobiť.”

Nenechajte si ujsť: Až po rokoch som zistila, že vlastného muža vôbec nepoznám: Mal druhý život a ja som to ani netušila

Foto:
Profimedia
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba