Štýlový šatník, ktorý sa vám zmestí aj do malého bytu: Malú prerábku zvládnete raz-dva!

Máte malý byt a pocit, že váš šatník nikdy nemôže byť dokonale uprataný a zároveň aj IN? Mýlite sa, chyba rozhodne nebude vo veľkosti priestoru. Máme pre vás niekoľko inšpiratívnych tipov, ako aj v garsonke dokážete mať šatník snov. A verte nám, že vám pripomenie ten, čo mala Carrie zo Sexu v meste! Len treba vedieť, ako na to.

Vieme ako udržíte svoj šatník nielen usporiadaný, ale aj neustále štýlový

Vieme ako udržíte svoj šatník nielen usporiadaný, ale aj neustále štýlový

Zdroj: Profimedia

Mohlo by vás zaujímať: Týchto 5 maličkostí prinesie jar do vášho bytu: Zamilujete si, ako zmenia váš interiér na nepoznanie

Minimalizmus na prvom mieste

Hovorí sa tomu minimalizmus. A ten je v dnešnej dobe skutočne veľmi IN. Základom je vytvoriť si systém. Všetky totiž máme v šatníku kúsky, ktoré sme už niekoľko sezón nemali na sebe. A práve tie nám zaberajú aj najviac priestoru. Preto by sme ich mali eliminovať a skutočne ich zo skrine odstrániť. Ak ste si ich neobliekli totiž dlhšie ako pol roka, už si ich na seba rozhodne nedáte. Uvidíte, koľko miesta vám odrazu vznikne. 

Organizácia

Najlepší spôsob ako zorganizovať šatník je rozdeliť ho do zón. Mali by ste sa zamyslieť nad tým, ako pri samotnom obliekaní premýšľate. Či hľadáte jednotlivé kúsky podľa príležitosti, na ktorú sa pripravujete alebo to robíte podľa častí oblečenia, ktoré si chcete dať. Ideálne je následne rozdeliť šatník do farebných zón. Jednoduchšie sa v ňom zorientujete. 

Uskladnenie

Nezabúdajte aj na samotné uskladnenie jednotlivých kúskov. Veci, ktoré nenosíte s veľkou pravidelnosťou, pokojne poskaldajte do krabíc. Jemné veci majte samostatne. Korálkové, flitrované oblečenie nikdy nevešajte na ramienka, rozťahali by sa.

Perfektné detaily

Krásny šatník okrem dokonale zorganizovaného oblečenia a doplnkov tvoria aj dekorácie. Napríklad také zrkadlo na dverách dodá svetlo, dokonca opticky zväčší priestor izby a je praktické.

Tak smelo do malej prerábky, čo poviete?

Prečítajte si aj: Saténové a zamatové vankúše skrášlia váš interiér: Tento štýlový doplnok si obľúbite pre jeho jemnosť

Foto:
Profimedia, instagram.com/my_philocaly, instagram.com/jscoot24, instagram.com/delseyusa, instagram.com/lioninthewild, instagram.com/wardrobegang
Zdroj:
NM

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba