Presunúť na hlavný obsah

Šaty okúzľujúcej Meghan Markle z nej urobili princeznú: Ak chcete byť aj vy moderná nevesta, inšpirujte sa!

Zahraničné celebrity

Celý víkend sa nesie v znamení najočakávanejšej svadby tohto roka. Najdôležitejšou otázkou celého mesiaca však bolo: „Pre aké svadobné šaty sa rozhodne budúca vojvodkyňa zo Sussexu?“

Keď americká herečka Meghan Markle kráčala uličkou v Kaplnke sv. Juraja, pre mnohé ženy po celom svete, stelesňovala pravú krásu britskej kráľovskej rodiny. Krásna Meghan si na svoj veľký deň vybrala šaty, ktoré žiarili, aj keď boli jednoduché. Elegancia z mladej tmavovlásky priam sálala a nádherná lesklá biela krásne kontrastovala s jej vlasmi.

Tieto neboli plánované

Ešte pred dnešným slávnostným dňom kolovalo množstvo návrhov, ktoré ukazovali fanúšikom kráľovskej rodiny, aké šaty si možno Meghan vyberie. Nakoniec šokovala a nezvolila ani jedného zo spomínaných návrhárov. 

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hayley Paige (@misshayleypaige),

Prečítajte si tiež: Meghan Markle potvrdila svoj status ikony: Nevesta v jednoduchých šatách, v ktorých vynikla jej krása

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Eve of Milady (@eveofmilady),

Zvíťazila britská elegancia

Meghan sa rozhodla pre róbu od britskej návrhárky Clare Waight Keller, ktorá je od minulého roka prvou ženskou umeleckou vedúcou módneho domu Givenchy. Návrhárka Clare Waight Keller si prešla dlhú cestu mnohými módnymi domami, pracovala pre Ralpha Laurena či Calvina Kleina. S Meghan sa spoznali začiatkom roku 2018 a spojila ich práve láska k jednoduchému, elegantnému štýlu, ktorý je blízky aj bežnému ľudu.

Meghan dala prednosť klasickému strihu

Meghan nepochádza z kráľovskej rodiny, preto je jej tento štýl príbuznejší ako prezdobenosť. Látka šiat predstavovala jemný hodváb, ktorý dokonale zvýrazňoval herečkinu postavu. Strih šiat bol upravený tak, aby Megan tvaroval pás. Na dekolte ich lemoval lodičkový výstrih, ktorý pokračoval v perfektne sediaci trojštvrťový rukáv. Tento detail krásne odhaľoval herečkine kľúcne kosti.

Doplnky sa niesli v znamení symbolov

Jemný závoj, ktorý zdobil hlavu nevesty, bol vyrobený z hodvábneho tylu. Boli do neho vsadené ručne vyšívané kvety z organzy a hodvábnych nití. Tieto kvietky predstavovali flóru každej jednej krajiny, ktorá sa nachádza v Spoločenstve národov. Nachádza sa tu teda 53 symbolov Commonwealthu. Závoj dosahoval dĺžku niekoľkých metrov a tvoril neodmysliteľnú súčasť šiat.

Meghan Markle mala tú česť vybrať si šperky práve od kráľovny Alžbety II. Tiara pochádzala z kráľovskej kolekcie, presnejšie patrila kráľovne Mary a obsahovala v sebe množstvo diamantov. Zakončovala príbeh kvetou Spoločenstva národov, ktorý začínal výšivkami na Meghaninej vlečke. Tiara od kráľovnej Mary mala byť akousi korunkou na vrchu tejto kvetinovej symboliky. Tak isto tomu bolo aj v prípade šperkov. Zásnubný prsteň Meghan Markle v sebe obsahoval dva diamanty, jeden z toho patril kráľovnej Alžbete a druhý Harryho matke, princeznej Diane. 

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovská svadba ako z rozprávky: Manželia Beckhamovci či George Clooney s Amal a ďalší pozvaní

O svadobné topánky a Meghan postaral módny dom Givenchy. Boli celé potiahnuté saténom a zakončené špičkou.

Páčia sa vám šaty, aké zvolila Meghan Markle ako nevesta?

spolu hlasovalo 908 ľudí

Áno
822
Nie
86

- Najčítanejšie -