Presunúť na hlavný obsah

Doprajte svojmu telu detoxikačný víkend: Držte sa nášho plánu a prečistite svoj organizmus!

Chudnutie a diéty

Prehnali ste to v poslednom čase s ťažkými delami, zvýšeným množstvom alkoholu či sladkostí a necítite sa dobre vo svojej koži? Doprajte si víkendový detoxikačný plán podľa našej inšpirácie, ktorá vám môže pomôcť prečistiť váš organizmus od usadených látok a taktiež zvýšiť váš metabolizmus.

Náš jednoduchý plán na čisté stravovanie je ideálny vtedy, keď máte naplánovaný "kľudný víkend", keďže vaše telo bude mať možnosť reštartovať a vy sa budete cítiť ľahšie a omladene. Základným pravidlom je príjmať potraviny, ktoré si sami pripravíte a vyhnete sa tak nezdravým formám. Chceme očistiť váš systém od soli, rafinovaných sacharidov  a nezdravých tukov, ktoré nahradíme bohatými a zdravými jedlami. Ukážeme vám ako nato!

Prečítajte si aj: Zlepšuje pokožku, pomáha pri chudnutí a dodá energiu: Aké zázraky dokáže kokosová voda s vaším telom?

Na víkendový detox plán budete potrebovať

  • Veľa filtrovanej alebo balenej vody
  • Denná dávka elixíru:  300 ml teplej vody, šťava z 1/2 citróna a štipka zázvoru
  • Živý jogurt (na doplnenie zdravých baktérií)
  • Biele ryby a organické kuracie prsia
  • Orechy a iné semiačka

Držte sa týchto cenných rád

  • Naplánujte si aspoň dve 30-minútové prechádzky každý deň
  • Dokonca aj keď nie ste hladní, jedzte raňajky, obed a večeru s malými prestávkami medzi sebou
  • Počúvajte svoje telo - ak ste popoludní unavení, dajte si šlofíka, je to predsa detoxikačný víkend
  • Nechajte si aspoň dve hodiny denne na čítanie a počúvanie relaxačnej hudby
  • Vychutnajte si dlhý teplú kúpeľ s relaxačnými olejmi a sviečkami každý večer 

48 hodinový detoxikačný plán

Piatok

Keď ste konečne pripravení na oddych vo večerných hodinách, dajte si prvú dávku elixíru a jednoduchú večeru. Na prípravu vašej ľahkej večere, ktorá bude pozostávať s grilovaných kuracích pŕs, špargle, cesnaku, tekvicových semiačok a repkového oleja. Môžete podávať s hnedou ryžou a ako dezert si dopriať čerstvé figy a nakrájaný banán. Toto jedlo je ľahké a ľahko stráviteľné a obsahuje dobré zdroje aminokyselín a živín, čo všetko prispieva k pokojnému spánku.

Sobota a nedeľa

Začnite každé ráno s dennou dávkou elixíru a potom počkajte 20 minút. Nasleduje 120g živého jogurtu, niekoľko zmiešaných bobúľ obľúbeného ovocia, 50g nesolených orechov a štipka tekvicového, ľanového alebo slnečnicového oleja. Touto pochúťkou sa občerstvite vždy ráno a popoludní - vyberte si z akéhokoľvek čerstvého ovocia alebo niektorých orechov a semien a uistite sa, že zakaždým, keď budete jesť, máte aspoň 1/2 pohára vody alebo bylinného čaju.

Inšpirujte sa: Vitamín A je nesmierne dôležitý pre vaše telo: Zvýšte preto príjem týchto zdravých potravín

Obedy a večere musia byť horúce a skladajú sa z 160-240 g dusenej zeleniny. Vyberte toľko rôznych farieb, ako môžete, aby ste získali najlepšiu zmes antioxidantov vitamínov a minerálov. Pridajte malú časť (120 g) bielych rýb alebo kuracie mäso - to bude pre váš systém ľahké stráviteľné a je najlepšie naparované alebo upečené. Pridajte k nemu buď nejakú hnedú ryžu alebo fazuľu či cícer. Tieto strukoviny sú nabité vitamínmi B, železom a bielkovinami a sú ľahšie stráviteľné ako ťažké chleby alebo zemiaky. Skôr ako pôjdete spať, nechajte telo uvoľniť vám čajom, ktorý vám pomôže dosiahnuť naozaj pokojný spánok.

- Najčítanejšie -