Presunúť na hlavný obsah

Letné super ovocie: Konzumujte tieto šťavnaté plody a prečistite svoje obličky od toxínov

Zdravie

Synonymom leta môže byť aj čerstvé ovocie. Nikdy počas roka nie je tak chutné, sladké a šťavnaté, ako teraz, keď je jeho sezóna. Tieto vynikajúce druhy ovocia si doprajte a pomôžete aj svojim obličkám.

Obličky sú párový orgán, na ktorý ma strava veľmi veľký vplyv. Správne a vyvážené zloženie nášho jedla dokáže spraviť zázraky aj s touto časťou nášho tela. Nepodceňujte preto ani prísun vitamínov a minerálnych látok, ktoré sa nachádzajú v ovocí. Tieto druhy dokážu s obličkami spraviť divy.

Prečítajte si tiež: 6 slovenských superpotravín, za ktoré môžeme byť vďační: Tieto sa oplatí zaradiť do jedálnička!

Citrusové plody a čierne ríbezle obsahujú vzácny vitamín C

Obličky potrebujú aj dostatok antioxidantov. Práve vitamín C je ich veľkým zdrojom. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu a tým pádom pomáha chrániť aj obličky. Ako je vám určite známe, vysokým obsahom vitamínu C sa môžu pochváliť práve citrusy a aj čierne ríbezle.

Veľký potenciál má aj vitamín E

Opäť je veľmi významný práve kvôli svojej schopnosti chrániť obličky pred oxidačným stresom. Je antioxidantom, ktorý zabraňuje vzniku mnohých ochorení, ako aj ochorení obličiek. Vo veľkom množstve ho obsahujú práve orechy, ktorých si počas voľnejších dní môžete dopriať. 

Buďte na slniečku a ochutnajte exotický kokos

Kokosové orechy obsahujú množstvo vitamínu D. Ten, okrem iného, môžete získať aj pobytom na slnku. Preto, ak si chcete dopriať pravú letnú pohodu a pomôcť svojim obličkám, zakúpte si kokos, či kokosovú vodu a vychutnajte si ich na čerstvom vzduchu. Vitamín D v obličkách zvyšuje a reguluje absorpciu vápnika a fosforu do tela. Práve preto je jedným z najdôležitejších vitamínov, ktoré dokážu účinne pomôcť práve obličkám.

Mohlo by vás zaujímať: Nápoj, ktorý naštartuje metabolizmus: Podporí činnosť čriev a na telo má skvelé detoxikačné účinky

Šťavnatý melón vám dodá energiu

Chutný červený melón je už tradične súčasťou každého leta. Obsahuje veľké množstvo tekutín a živín, ktoré sa jednoducho dostávajú aj do nášho tela. Práve preto sa ho v lete vôbec nebojte. Jeho ovocné cukry vám dodajú energiu, čím odstránia únavu a slabosť, ktorá môže byť sprevádzaná nesprávnou funkčnosťou obličiek.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe