Presunúť na hlavný obsah

Pijete kávu s mliekom? Prehliadame to, no v skutočnosti táto kombinácia škodí nášmu zdraviu

Zdravie

Tréner Michael Achberger vysvetľuje, prečo pitie kávy s mliekom alebo smotanou nie je najvhodnejšia kombinácia pre naše telo. Takto si môžete dlhodobo ublížiť, vyhnite sa preto tomu.

Patrí káva k vaším obľúbeným napjom? Milujete kávu s mliekom tak, ako väčšina mojich klientov?  Bez mlieka alebo smotany do kávy si to naozaj neviete predstaviť? Tak čítajte ďalej a zistite, ako a či  je to s tou kávou s mliekom a vašim zdravím v poriadku. 

Prečítajte si: Naše telo narába s cukrom dvomi spôsobmi: Takto sa vyhnete tomu, aby ho premieňalo na nechcené tuky

Popíjajte svoje obľúbenú kávičku zásadne bez mlieka či smotany!

Pôsobí totiž veľmi zle na dvanástnik čiže duodenum, ktorý potom v kŕči stiahne svoje hladké svalstvo a následne začne vyraďovať z prevádzky pankreas. Ďalej potom zablokuje aj celý žlčník.

Žlčník je vlastne zásobné skladisko žlče v našom organizme. Žlč sa má samočinne do tráviacej sústavy uvoľňovať zakaždým vtedy, keď zjeme čokoľvek mastné, ​​aby ten prijatý tuk bol pre správne následné strávenie vopred dostatočne emulgovaný.

Ak nám ale žlčník z akéhokoľvek dôvodu riadne nefunguje, koledujeme si na mnohé ďalšie zdravotné problémy označované dnes za bežné civilizačné choroby. Snáď najväčším problémom je však nulová osveta a že sa toto naozaj varujúce vedecké poznanie spravidla dozvedáme, až keď je nám už 70 rokov a v priebehu predošlých päťdesiatich rokov sme obľúbenú kávu tak radi popíjali práve s mliekom, či smotanou, pretože len tak nám to chutilo a obchody sú toho doslova plné. Kŕče a bolesti sa potom za čas objevujú v oblasti bedrovej chrbtice, kedy chronický nedostatok žlče v črevách spôsobuje až bolestivú zápchu. Žlč, ktorá sa nedostane do dvanástnika, sa usadzuje s výraznou bolesťou práve pri výpuste žlčníka a tvorí sa tam najprv žlčový piesok. Samozrejme neskôr sa môžu vytvárať až naozaj veľké a životu nebezpečné žlčové kamene, ktoré nakoniec žlčník úplne upchajú.

Z čínskej medicíny sa dozvedáme, že Meridiánová spojnica chorého žlčníka prechádza všetkými veľkými kĺbmi nášho organizmu (bedrá, ramená, kolená) a spôsobuje  silné bolesti až chronickú nehybnosť. Chýbajúce slinivkové šťavy spôsobujú v črevách veľmi silné nadúvanie (meteorizmus). Vracajúce sa žlčou reaktivované žalúdočné šťavy potom silno poškodzujú už aj samotný pankreas a práve tak potom vzniká stále sa rozmáhajúca cukrovka (diabetes mellitus). Čo je vo svojej podstate len veľmi málo alebo úplne nefunkčný pankreas, pretože sa v ňom potom následkom poškodených poleptaných stien žaludočnou kyselinou a následných zápalov už netvorí v potrebnom množstve, alebo vôbec, veľmi dôležitý hormón inzulín. Takto okrem iného je ochromená aj činnosť mnohých ďalších slizníc v celom našom tele.

Káva navyše obsahuje veľké množstvo veľmi agresívnej kyseliny šťaveľovej. A keď obličky túto látku nestačia dostatočne rýchlo vylučovať prostredníctvom moču, potom sa ľahko vytvorí z prítomných kryštálikov kyseliny šťaveľovej najskôr močový piesok. Neskôr sa ale vytvárajú tiež obrovské, vysoko bolestivé a zároveň aj rizikové močové kamene. Ak je totiž v našom organizme neustále prítomné príliš veľké množstvo kyseliny šťaveľovej, cez hrubé črevo sa následne vstrebáva späť do tela a usadzuje sa aj do kĺbov a svalov. Dochádza tak k silným bolestiam (vnímaným najmä v noci - ako v oblasti chrbtice, ako aj v oblasti veľkých kĺbov.) Týmto spôsobom vzniká aj veľmi podobné, vysoko bolestivé a pohyb obmedzujúce ochorenie!

Neprehliadnite: Cvičebný plán na spevnené telo do leta: Riaďte sa touto tréningovou rutinou každý deň!

Ak teda aspoň trochu myslíte na svoje neskoršie zdravie, popíjajte svoje obľúbenú kávičku zásadne bez mlieka či smotany a len v malom množstve! A s ňou, alebo hneď po nej si už zásadne nikdy nedoprajte šľahačku či dokonca nejaké vysokokalorické, teda najmä silne zamastené zákusky, či koláčiky.

- Najčítanejšie -