Presunúť na hlavný obsah

Tipy na štýlové ubytovania v spojení s prírodou: Prespať môžete aj v domčeku na strome či v chatke na vode

Cestovanie

Letná dovolenka by nemala byť len o oddychu, ale aj o nových zážitkoch. Nemusíte preto bookovať letenky, ani hotely, stačí ak sa obzriete po iných, netradičných miestach na oddych a relax v zajatí prírody na Slovensku či v blízkom okolí.

Camping & Glamping Slovakia pri Čebovciach

Spojenie luxusu, pohodlia, pokoja, súkromia a prírody pozdvihuje kempovanie na juhu Slovenska, 12 km od dedinky Čebovce v okrese Veľký Krtíš, uprostred lesov na vyššiu úroveň. Nielenže budete v spojení s prírodou, ale zažijete niečo, čo v bežnom hoteli len tak nezažijete a neuvidíte. Ubytovaní budete v luxusných safari stanoch aleo vyvýšených oblúkových stanoch s plným vybavením. Stačí si len vybrať. 

Mohlo by vás zaujímať: Milujete slovenský foklór a históriu? Tieto miesta by ste rozhodne mali navštíviť

Domček na strome v Kačínskej doline v Bratislave 

Ak radi spomínate na to, ako ste si kedysi v detstve stavali bunkre na strome, táto možnosť ubytovania je jednoznačne pre vás. V Kačínskej doline v Bratislave sa v šesťmetrovej výške rozprestiera domček na strome, ktorý ponúka skutočne netradičný zážitok s možnosťou vnímania okolitej prírody. Druhý taký domček dokonca vznikol len minulý rok aj v časti Dlhé Lúky, v lese nad studničkou Pod Dubmi. V domčekoch je okrem štandardného vybavenia k dispozícii aj kúrenie. 

Drevenné chatky na vode a stromoch v Česku

Drevené chatky s mólom, plávajúca chatka či domček na strome situované na vode uprostred prírody Tie si zase môžete vychutnať u našich českých susedov, konkrétne na Dobčických rybníčkoch. Môžete tu aj rybárčiť a tak si potravu na obed či večeru zabezpečiť sami. Chatky sú kompletne vybavené spolu s možnosťou grilovania či rybárčenia.

Čítajte tiež: Dôvody, pre ktoré by ste v roku 2018 mali vyskúšať cestovanie po svete karavanom: Títo ľudia v nich prežijú celý život 

Tippi Jiřík v Česku

Okrem týchto chatiek a domčekov sa na Dobčických rybníčkoch nachádza  aj drevený Tippi Jiřík v tvare šesťuholníka vynesený na mohutnom dube s priestrannou terasou. Súčasťou nie je len štandardné vybavenie, ale aj soľná sauna, vonkajšie posedenie či gril. Celý priestor je večer aj krásne osvetlený. 

Neprehliadnite: Magické miesta, ktoré sa oplatí vidieť raz za život: V týchto častiach sveta zabudnete na okolitý svet!

Schlafass v Dumba Park v Rakúsku

Jedinečný zážitok, spanie v sudoch, ponúkajú zase naši susedia, Rakúšania v Dumba Parku. Kombináciou prírody, vône dreva, čerstvého vzduchu a oddychu vás toto miesto dostane. Vybrať sa sem môžete aj s deťmi, a keďže sa blízko nachádza aj lezecký park Tattendorf, prídu si určite na svoje všetci. 

Chateau Ramšak Glamping Resort v Slovinsku

Tento slovinský rezort je skutočným skrytým klenotom v jednej z najkrajších častí krajiny. Situovaný je na zelených vinohradníckych svahoch a preto je aj pravým rajom pre všetkých milovníkov luxusu, prírody a samotného vína. 

 

- Najčítanejšie -