Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že ide o predsvadobný stres: Až v deň svadby som pochopila, že je v tom niečo iné

Sex a vzťahy

Sára začala mať zo svadby poriadny stres. Myslela si, že to len prežíva ako každá iná nevesta. Opak bol pravdou a všetko si uvedomila v deň svadby. Nedokázala však všetko na poslednú chvíľu odvolať. Nakoniec žije v takomto manželstve.

Romantické gesto vystriedali obavy 

„Je pravda, že vo vzťahu s Ivanom som nebola príliš dlho, keď sa rozhodol požiadať ma o ruku. V tej chvíli to však bolo také romantické gesto, o akom sníva asi každá žena, že mi prišlo prirodzené a správne povedať áno. Onedlho na to sme teda začali s prípravami na svadbu, do ktorých sme zakomponovali aj ostatných členov rodiny. Avšak práve počas príprav sa mi zrazu v hlave začali vynárať všelijaké myšlienky, ktoré nahlodávali moje presvedčenie, že robím dobre,“ začína svoje rozprávanie naša čitateľka Sára. Ako rozpráva ďalej, začala mať obavy či je Ivan pre ňu naozaj ten pravý a či na to nejdú prirýchlo, nakoľko sa poznali len rok. Potom sa však rozhodla svoje obavy zahnať, pretože si povedala, že má už predsa dosť rokov a nechce premárniť svoju šancu na vydaj. Ani Ivanovi nemohla v podstate nič vyčítať, bol to naozaj dobrý chlap, aj keď mal občas svoje muchy, ako každý. 

Mohlo by vás zaujímať: Milovala som ho, no odmietala som sa usadiť: Neuveríte, kam to až dospelo a čo môj partner nakoniec urobil

Čím viac mi vychádzal v ústrety, tým viac som bola nervózna 

Čím viac sa Sára zamotávala do svadobných príprav, výberu svadobných šiat, detailov ohľadom menu, pozvánok a všetkého ostatného, obavy sa opäť vynárali na povrch. Začala byť veľmi nervózna a vyčítať Ivanovi, že ponecháva väčšinu z toho len na ňu. Ivan sa však opäť zachoval ako správny chlap a vyšiel jej v ústrety. Viac sa zapájal a opäť mu nebolo čo vytknúť. „A to ma rozčuľovalo ešte viac. Viem, musela som vyzerať ako nejaká hysterka, ale či urobil tak alebo onak,  cítila som rovnaký nepokoj. Nakoniec ma upokojili slová mojej vydatej sestry o tom, že je to len predsvadobný stres a uvidím, keď bude potom, všetko bude zase v poriadku,“ pokračuje Sára. 

Čítajte tiež: Pre tento dôvod som povedala svadbe NIE: Nič lepšie som urobiť nemohla...

V deň svadby som spanikárila, ale napokon sa vydala 

Všetko však vyvrcholilo v deň svadby a tesne pred začatím obradu sa Sára doslova zrútila. Zamkla sa v kúpeľni a mala pocit, akoby ju zachvátila panika. Presne v tej chvíli si uvedomila, že toto nie je len o nejakom predsvadobnom strese, ale že má reálne obavy, že nerobí dobre. „Na sekundu som bola rozhodnutá odvolať to, potom som chcela zmiznúť bez vysvetlenia, nakoniec mi došlo, že toto nemôžem v tejto fáze už urobiť. Neviem, ako som sa vzchopila, ale pred ten oltár som prišla po svojich a nakoniec Ivanovi povedala áno.“ No to bol zároveň začiatok konca jej manželstva. 

Neprehliadnite: Spoločne sme si šetrili na veľkú svadbu: Táto jedna vec ma dohnala deň pred termínom ju odvolať

Dnes žijem v takomto manželstve

Uvedomenie si, že do manželstva Sára vstúpila s obavami a nie s pevným presvedčením, neprinieslo po svadbe nič dobré. „Stále sa len hádame. Viem, že to je moja chyba, hoci som mu v hádke vykričala, že on to celé uponáhľal, v skutočnosti mu nemám čo vyčítať. Ivan je zo mňa nešťastný, vidím to na jeho tvári a nechcem mu ubližovať. Dnes som pochopila, že keby sme sa neboli vzali, pravdepodobne by som sa s ním časom rozišla, pretože existovali veci, ktoré ma na ňom naozaj rozčuľovali a priznám sa, že dnes ma už ani nepriťahuje a to je naozaj veľký kameň úrazu. Stále nie som rozhodnutá, či sa pokúsim byť s ním šťastná a urobiť šťastným aj jeho, alebo to radšej rýchlo ukončím,“ dodáva na záver naša čitateľka.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus