Presunúť na hlavný obsah

Myslela som si, že ma podvádza, pretože sa jeho správanie takto zmenilo: Nakoniec však bolo všetko inak

Partnerské vzťahy

Niektoré črty správania si vysvetľujeme naozaj mylne. Kedy je lepšie si veci nedomýšľať a zistiť, čo za nimi skutočne stojí?

Lucia s Robom nikdy predtým vo vzťahu nemali problém. „Všetci mi hovorili o tom, ako im niektoré veci nevychádzajú, ako si nerozumejú alebo ako už dlhšiu dobu nevedia nájsť spoločnú reč. A ja? Ja som nemohla povedať nič také. S Robom sme mali ukážkový vzťah. Celých sedem rokov, čo sme boli spolu, sme okrem menších hádok a občasných kríz naozaj neriešil nič také, čo by náš vzťah voviedlo do slepej uličky. Nemala som preto svojim kamarátkam ako poradiť a ony ma jednoducho nechápali. Priali nám, ale to bolo tak všetko. Potom sa ale niečo zmenilo,“ opisuje svoj vzťah Lucia, ktorá si myslela, že patrí medzi tých zopár šťastných žien, ktoré vo vzťahoch nemali, a nikdy nebudú mať problém.

Inšpirujte sa: Aj láska má svoje medze: Na tieto otázky som si musela odpovedať, aby som zistila či náš vzťah má budúcnosť

Potom však nastala zmena

Zo dňa na deň sa však niečo zmenilo. Jeho správanie bolo odrazu čudné. „Trávil so mnou oveľa menej času ako predtým, no ešte aj ten, ktorý si na mňa našiel, bol akoby mysľou úplne niekde inde. Hocičo som povedala alebo som sa tak nejak snažila udržať konverzáciu, on ma počúval iba na pol ucha. To však nebolo najhoršie. Moja najlepšia priateľka sa mi zdôverila s tým, že ho len pár dní dozadu videla na ulici s cudzou ženou, s ktorou sa k sebe mali oveľa viac než by na dlhodobo zadaného muža bolo vôbec vhodné. Tomu som však nechcela veriť. Robo a podvádzanie? To snáď nie. Nikdy mi ani len nedal dôvod na podobné veci myslieť, nieto ešte aby som reálne verila, že robí niečo poza moj chrbát. Teraz som si však odrazu nebola tak celkom istá. Poslednou kvapkou však bol fakt,  že sa na celý víkend vyparil a pri otázke, kde a s kým bol, sa neustále iba akosi neisto vykrúcal,“ dodala Lucia.

Mohlo by vás zaujímať: Toto zrelí muži očakávajú od vzťahu: Pozrite sa, ktoré tri veci považujú za nevyhnutnosť pri žene ich života

Kto by však povedal, že...

O pár dní ju však pozval na večeru a ona s malou dušou povedala áno. Už však nemala ďaleko od toho, aby ho s celou vecou konfrontovala, keď si odrazu kľakol a požiadal ju o ruku. „Nechápala som, čo sa to vôbec deje. Mal ma predsa podvádzať, správal sa absolútne odmerane a neprítomne, stretával sa s inými ženami.  Ako vôbec došlo k tomu, že mi chcel teraz na ruku nasadiť prsteň. Nechápavo som sa na neho pozerala a už som nemohla ďalej. Vtedy z neho vypadlo, že ho to všetko mrzí, no bol taký nervózny a tak ťažko sa mu všetko kombinovalo bez môjho vedomia, až radšej nehovoril nič. Bál sa totiž, že sa vyzradí.

Nenechajte si ujsť: V manželovom mobile som krátko po svadbe našla fotku inej ženy: Zarazilo ma, keď som uvidela, čo si spolu písali

Na pomoc pri plánovaní celej akcie si zavolal svoju najlepšiu priateľku a tá mu poradila, aby bol o celej veci čo najdiskrétnejší. Vtedy mi to došlo. To bola tá neznáma žena. A nie jedna z radov mileniek. Nechápem, ako som si mohla myslieť, že ma podvádza. Roky, ktorými mi dokazoval svoju čestnosť akoby v momente, keď zaúradoval moj inštinkt, neexistovali. Zvláštne, ako človek dokáže všetko v hlave obrátiť a vyrobiť si zbytočné obavy a starosti. Pritom by stačilo len jednoducho veriť,“ dodala na záver Lucia, ktorá už nikdy nebude domýšľať možné scenáre a závery, pretože si tým len narobila vrásky.

Aj vy ste celú situáciu už niekedy v hlave zbytočne nafúkli?

spolu hlasovalo 69 ľudí

Áno
62
Nie
7

- Najčítanejšie -