Presunúť na hlavný obsah

Jednej veci sa muži boja po tom, čo zmenia svoj status na ženatý: Takéto správanie ich polovičky im naháňa strach

Sex a vzťahy

Niektorí muži sa boja manželstva nielen z jedného konkrétneho, ale aj z mnohých ďalších dôvodov. Avšak, snáď najviac sa boja zmeny zo strany ženy, ktorá chce, tak povediac, v manželstve zrazu prevziať opraty nad jeho životom a riadiť ho.

Tento typ ženy im naháňa poriadny strach

Môj kamarát Patrik má na tento problém svoj názor a dokonca si život po boku manželky, ktorá sa v manželstve zmenila na ženu, ktorá chcela prevziať kontrolu nad jeho životom, aj sám vyskúšal. Jeho skúsenosť však naháňa strach aj ďalším mužom, ktorí sa s ním zhodli, že práve tento typ ženy je v manželstve snáď najhorší. „Bola to normálna žena. Nehovorím, že to bola pred manželstvom žena, ktorá by sedela v kúte a čakala alebo by čakala, že veci urobím za ňu, ale rozhodne mala ďaleko od ženy, ktorá si status manželky pomýlila so statusom riaditeľky väzenia. A verte mi, že to nepreháňam. Akoby čakala len na moment, kedy sa oficiálne vezmeme a od tej chvíle to šlo s naším vzťahom dolu vodou. Snažila sa mi robiť nielen matku, mentorku, poradkyňu, ale zasahovala aj do mojej kariéry, priateľov, ktorí jej zrazu prekážali, dokonca do vlastnej rodiny. Neustále sa do nich navážala a snažila sa mi nahovoriť, prečo by sme styky s nimi mali obmedziť. Akoby zo mňa chcela poslušné dieťa, dokonalý obraz seba, či pajáca bez vlastného názoru. Ale zabudla na to, že nielen ona, ale aj ja si viem dupnúť a manželstvo neznamená vlastníctvo,“ opisuje tento typ ženy môj kamarát Patrik, ktorý jej dal aj konkrétny názov, direktorka s vlastníckymi a manipulatívnymi sklonmi. 

Mohlo by vás zaujímať: Toto zrelí muži očakávajú od vzťahu: Pozrite sa, ktoré tri veci považujú za nevyhnutnosť pri žene ich života

Je rozdiel v snahe usmerniť a v snahe rozkazovať

Treba si však uvedomiť jedno, milí muži... Ak sa žena snaží aj v manželstve o dobro milovaného človeka, napríklad sa ho snaží povzbudzovať, aby zmenil svoju prácu, pretože je presvedčená, že na to má, tak by tento muž mal nad jej slovami popremýšľať, pretože to myslí dobre. Ak však manželka neustále do manžela zapára ohľadom jeho povolania či vzťahov na pracovisku a burcuje ho k tomu, čo ani sám nechce alebo nie je o tom presvedčený, to už pripomína status direktorky. Rovnako ako, keď sa manželka snaží, aby súhlasil so všetkými jej návrhmi, hoci každý má právo na svoj názor, hoci je už v manželstve. 

Čítajte tiež: Takto dosiahnete skutočne šťastné manželstvo: Robte každý večer s parterom túto jednu vec a uvidíte

Zlatou strednou cestou je stále kompromis 

Ako všetci vieme, v manželstve je najdôležitejší kompromis. Bez toho, aby sa dvaja na niečom dohodli, to jednoducho nepôjde. Zvlášť, keď ide o dôležité otázky ich spoločnej manželskej budúcnosti. Nie je tiež dobré, keď sa prispôsobuje stále dokola len jeden, pretože napokon sa to v manželstve aj tak odzrkadlí. Preto funkcia či status direktívnej manželky je niečo, čo nemá šancu sa dlho udržať a už vôbec to nepodporí udržanie vášho manželstva. Preto pozor na to, milé ženy, ako prevezmete svoju rolu novopečenej manželky, aby si to váš novomanžel zle nevysvetlil a nepripomínali by ste mu skôr tú spomínanú riaditeľku väzenia než milujúcu polovičku, ako sa to stalo môjmu kamarátovi Patrikovi, ktorý ako ste si iste domysleli, po boku svojej manželky život nevydržal a rozviedol sa, keď odmietala zmeniť svoje správanie.

Neprehliadnite: Tento typ muža sa vždy bude snažiť ovládať svoju polovičku: Zistite, či práve takého nemáte po svojom boku 

- Najčítanejšie -