VIDEO: Bratislava Design Week v Kostole klarisiek: Módna udalosť prilákala úspešné modelky i ľudí z brandže

Najintenzívnejšie medzinárodné podujatie súčasného dizajnu na Slovensku svojich hostí hneď pri svojom otvorení ohúrilo nadčasovou módnou prehliadkou v Kostole klarisiek. Pozrite sa, aké modely vládli večeru, a čo znamená dizajn a inšpirácia pre samotných hostí.

Návrhárka Hana Zárubová predviedla mix zo svojich kolekcií

Návrhárka Hana Zárubová predviedla mix zo svojich kolekcií

Zdroj: Tom Gál

Módnou prehliadkou v krásnych priestoroch Kostola klarisiek v Starom meste sa začalo tohotoročné výberové podujatie Bratislava Design Week, počas ktorého organizátori odprezentovali to najlepšie z domácej scény, či už ide o jednotlivých výrobcov, dizajnérov, samotných študentov, nezávislé značky alebo módu. Podujatie si okrem veľkého množstva pozvaných hostí nenechala ujsť ani módna stylistka Zuzana Kanisová, módny dizajnér Marcel Holubec, návrhár Boris Hanečka či módny stylista Alexander Lindov.

Inšpirujte sa: Fero Mikloško a ďalší slovenskí módni dizajnéri predstavili kolekciu na jeseň/zimu 2014/2015

FEMINITY TV: Bratislava Design Week: Zistite, čím sa inšpirovali samotné návrhárky a zúčastnení hostia

Celý večer sa niesol v duchu módy spojenej s dizajnom v prevedení modelov z kolekcií Hany Zárubovej a Terézie Feňovčíkovej, ktoré výberom jednotlivých kúskov pôsobili nadčasovo, minimalisticky a nanajvýš originálne. Jednotlivé modely predvádzali modely a modelky z Elite Bratislava a samotnú inšpiráciu obe návrhárky brali tak nejak z okolia a samotnej návrhárskej tvorby. „Múzou sú pre mňa hlavne slovenskí kolegovia. Ide to tu totiž trošku ťažšie, veľakrát s tým, aby sme dostali dizajn do ulíc, bojujeme ako s veternými mlynmi a pritom až vtedy, keď ho dostaneme medzi ľudí, je to ten pravý dizajn,“ vysvetlila nám návrhárka Terézia Feňovčíková.

Kombinácia jednoduchosti a čistých farieb

Samotný večer, ktorý otvára celotýždňový event spájajúci dizajn s každodenným životom, sa niesol v znamení jednoduchých línií a farieb. Aj tie boli jednou z vecí, ktorá ľahodila oku samotných hostí, medzi inými i modelke z Elite Bratislava Bayi Kolárikovej. „Som veľký minimalista. Keďže trávim veľa času v Japonsku a tam je minimalizmus populárny, páčila sa mi jednoduchosť samotných modelov a vedela by som si ich predstaviť aj na sebe,“ prezradila nám Barbora.

Mohlo by vás zuajímať: Dizajnérka Lucia Šimončičová vyrába unikátne brošňe, ktoré sú skutočným klenotom: Jej tvorbu milujú aj v zahraničí

Okolím sa necháva inšpirovať aj Linda

Jej kolegyňa, topmodelka Linda Nývltová, ktorá sa rovnako ocitla medzi pozvanými hosťami, však viac ako jednoduchosti holduje štýlu, ktorý tak nejak odkukala na svojich pracovných cestách a živote v zahraničí. Rovnako ako samotné návrhárky sa však necháva inšpirovať okolím a ľudmi okolo seba. „Svoj štýl by som zhodnotila ako chic Paríž s trošku hyppie Los Angeles, niečo na štýl novej kolekcie Isabel Marant,“ prezradila nám na záver inšpiráciu svojich skvelých outfitov Linda Nývltová, ktorá si večer, rovnako ako ostatní pozvaní, skvele užila.

Prečítajte si aj: Michael Kováčik predstavil kolekciu na jeseň/zimu 2017: Využil pri nej hodvábny satén či kašmír

Foto:
Tom Gál Video: Martin Bublavý
Zdroj:
EF

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba