Presunúť na hlavný obsah

Odhaľte ľudí podľa ich prvej reakcie na vás: Akí sú v skutočnosti, keď vás privítajú takto?

Zábava

Dokonalý prvý dojem je to, na čom si mnohí zakladajú. Niektoré situácie si žiadajú presne pripravený prístup, avšak ako reagujete, keď sa s ľuďmi vidíte nečakane a musíte preukázať svoje prvé ja? Dávajte ti pozor na tieto maličkosti a zdokonaľte svoj prístup, akým komunikujete s inými.

Interakcia s ľuďmi je bežnou súčasťou každodenného života. Niektorí ľudia ju zvládajú s prehľadom, iní stresujú aj pri malých zmenách či vychýleniach zo svojej komfortnej zóny. Ak chcete urobiť dokonalý prvý dojem, všímajte si, čo práve vám imponuje, ak ľudí vidíte po prvýkrát. Takto dešifrujeme maličkosti, na ktorých pri stretávaní sa veľmi záleží!

Prečítajte si tiež: Vzťah s týmito znameniami je predurčený na happyend: Pozrite sa, s kým vás čaká rozprávkový život

Aké je vaše podanie ruky?

Bežným spôsobom predstavenia je podanie ruky. Vaša ruka by v žiadnom prípade nemala byť ani príliš spotená a už vôbec nie „zvädnutá.“ Slabý stisk si totiž vysvetľujeme ako nezáujem a neprofesionalitu. Svoju ruku podávajte mierne z boku, prsty mierne pokrčte. Iba tak si zabezpečíte vážnosť. V žiadnom prípade nesmerujte svoju dlaň na dotyčnú osobu úplne na priamo. Takéto podanie vyvoláva pocit nadradenosti a neschopnosti spolupráce.

Práve toto ľuďom imponuje

Ak chcete získať čo najväčšie plusové body už v prvých sekundách, stavte na úsmev. Ten si podvedome vysvetľujeme ako veľmi pozitívny akt. Samozrejme, ľudia, ktorí sa usmievajú sa nám zdajú priateľskí a jednoznačne sympatickejší. 

Na objatie aj so známymi choďte opatrne

Kamarátske objatie je úplne v poriadku, ak sa už poznáte dlhšiu dobu a viete, že je to danej osobe príjemné. Ak sa radi objímate, či už s rodinou alebo blízkymi priateľmi, ste veľmi milujúca, starostlivá a ústretová osoba. Máte k životu pozitívny prístup a snažíte sa prežívať dni v čo najpozitívnejšom svetle. Takisto sa u vás dá sledovať črta veľkorysosti.

Mohlo by vás zaujímať: Roky som svadobnou agentkou, no tentoraz som sa zaplietla so ženíchom: Takúto reakciu nevesty som nečakala

Sú bozky na líca už len spomienkou?

Aj takýto typ privítania obľubujú niektoré osoby. Bozkávanie sa je znakom priateľstva, pri ktorom je potrebné vedieť, či aj druhá osoba vníma vašu veľkorysosť rovnako vrúcne. Ste zábavnou, excentrickou a bláznivou osobou, ktorá žije pre svoje priateľstvá. Bozky na líca ukazujú neskonalú lásku a tiež množstvo šťastia, ktoré cítite, keď zbadáte osobu, s ktorou ste sa dlhšie nevideli.

- Najčítanejšie -