Presunúť na hlavný obsah

Kristína Tormová navrhla špeciálnu kolekciu tričiek pre Lindex: Zabojujme SPOLU proti rakovine prsníka!

Slovenské celebrity

Obľúbená švédska značka Lindex v spolupráci s herečkou a známou "dvojmamou" Kristínou Tormovou vytvorili bez nároku na zisk limitovanú kolekciu tričiek s dizajnom značky "pekne krásne". Ich kúpou podporíte boj proti tejto zákernej chorobe, o ktorej treba veľa hovoriť a v žiadnom prípade by nemala byť tabu.

Ružovou stužkou v boji proti rakovine prsníka

Švédska spoločnosť Lindex je od roku 2003 hrdým partnerom kampane Ružová stužka. V rámci tejto mediálne známej kampane spolupracujú zamestnanci a zákazníci spoločnosti Lindex. Lindex hrdosťou zvyšuje povedomie o  tejto zákernej chorobe. "Už mnoho rokov podporujeme boj proti rakovine prsníka, ktorou trpí množstvo žien, pretože práve ženy sú pre spoločnosť Lindex všetkým. Chceme čo najviac prispieť k splneniu tohto skvelého cieľa. Našťastie máme podporu zamestnancov a zákazníkov, ktorí sa skutočne veľmi snažia pomôcť," hovorí Susanne Ehnbåge, generálna riaditeľka spoločnosti Lindex. Samozrejme sú faktory, ktoré v značnej miere ovlyvňujú vznik tejto zákernej choroby. Práve preto by ste sa mali určitým veciam vyvarovať. 

Doplnky, ktoré pomáhajú zmeniť svet

Spoločnosť Lindex zároveň navrhola aj ružový náramok a tašku, z predaja ktorých bude celý zisk venovaný na výskum rakoviny. U nás bude táto suma venovaná na projekty Ligy proti rakovine, spojené s bojom proti rakovine prsníka. Avšak okrem predaja spomínanej kolekcie, zaradí Lindex na Slovensku aj ďalšie aktivity na podporu boja proti tejto zákernej chorobe. Jednou z nich je predaj limitovanej kolekcie tričiek, ktorý vznikol v spolupráci so známou herečkou Kristínou Tormovou.

Posledné kusy! V predajniach Lindex Aupark Bratislava, Lindex Nitra Mlyny a Lindex Optima Košice si môžete vyzdvihnúť toto tričko z limitovanej edície (do vyčerpania zásob). 

Podmienkou je prispieť na podporu Ligy proti rakovine online na www.lpr.sk minimálne v hodnote 15Eur.

Limitovaná edícia tričiek, ktoré si vás okamžite získajú

Obľúbená švédska značka Lindex v rámci svojej kampane „Sustainable Woman“ oslovila známu slovenskú mamu, spisovateľku, moderátorku a herečku Kristínu Tormovú. Spoločne bez nároku na zisk vytvorili špeciálnu, limitovanú kolekciu tričiek s dizajnom značky ,,pekne krásne,, ktoré získa každý, kto prispeje na stránkach Ligy proti rakovine minimálne sumou 15 Eur. 

Prepojili tak témy udržateľnosť, žena, pohoda a vytvorili veselú kolekciu, ktorej hlavným cieľom je pomáhať. 

„Žena je pre našu spoločnosť stredobodom zamerania už od nášho vzniku v roku 1954. Každoročne v októbri podporujeme výskum rakoviny prsníka ružovou kolekciou, na Slovensku od roku 2012 spolupracujeme s Ligou proti rakovine. Kolekcie majú u zákazníkov už tradične veľký úspech, a tak nás napadlo spojiť sily s mamou, spisovateľkou, herečkou Kristínou Tormovou, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, a ktorú môžete poznať aj vďaka značkám Koláčová a "pekne krásne", a vytvoriť limitovanú kolekciu tričiek z našej kolekcie udržateľnej módy. Prvú kolekciu sme vytvorili na hudobný festival Pohoda," hovorí Jana Hrušovská, Marketing & PR Lindex Centrálna Európa.

"Dôležité bolo vtipným spôsobom prepojiť témy udžateľnosť, žena, Pohoda a vo finále nielen vytvoriť veselú kolekciu, ale aj prispieť na podporu boja proti rakovine prsníka na Slovensku,” dodáva Jana Hrušovská, Marketing & PR Lindex Centrálna Európa. 

,,Najväčím problémom pri realizácií projektu na Pohodu bola nakoniec samotná zbierka, ale vďaka Lige proti rakovine sme mohli využiť online príspevok na www.lpr.sk/chcem-prispiet  a každý záujemca, ktorý prispel v minimálnej hodnote 15 EUR si mohol tričko vyzdvihnúť vo fashion zóne Lindex až do vyčerpania zásob. Letná verzia tričiek sa okamžite vypredala. Rozhodli sme sa preto v iniciatíve pokračovať a vytvoriť aj zimnú verziu, ktorú uvedieme v októbri.” 

Ako už avízovala spoločnosť Lindex, ohlasovaná limitovaná ,,zimná,, verzia tričiek na podporu boja proti rakovine prsníka bude dostupná v dvoch farebných verziách. Navyše budú vyrobené z mäkkej organickej bavlny, v súlade s certifikátom GOTS, dokladajúcim dodržiavanie sociálnych a ekologických kritérií pri textilnej výrobe, produkt je certifikovaný organizáciou Control Union. Spomínané tričká si budú môcť zákazníci vyzdvihnúť od 10.októbra v predajniach Lindex Aupark Bratislava, Lindex Nitra Mlyny a Lindex Optima Košice do vyčerpania zásob. Podmienkou je prispieť na podporu Ligy proti rakovine online na www.lpr.sk minimálne v hodnote 15Eur.

Celú kolekciu Lindex PINK si môžete pozrieť na www.lindex.com.

Čo prispieva k vzniku rakoviny prsníka:

  • fajčenie
  • alkohol
  • stres
  • nadváha
  • nedostatok spánku
  • málo pohybu

Základom pri predchádzaní rakovine prsníka je prevencia. To všetky vieme, no len minimálny počet žien jej venuje pozornosť. 

Toto rozhodne nezanedbajte:

  • pravidelné samovyšetrenie je základ
  • pokiaľ si v prsníku nahmatáte hrčku, okamžite vyhľadajte svojho lekára 
  • každá žena od 40 do 69 rokov na Slovensku každé dva roky právo na preventívnu mamografiu

Chodíte na pravidelné prehliadky?

spolu hlasovalo 53 ľudí

Áno
44
Nie
9

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus