Presunúť na hlavný obsah

Najčastejšia vec, ktorou ženy pohŕdajú: Ak budete utekať pred pravdou, muž sa začne obzerať po iných

Sex

Čo spája ženy po vstupe do manželstva, ktoré sa snažia byť dokonalými matkami? Možno to mnohé z nich nechcú počuť takto priamo, no o to viac si dokážete zachrániť vzťah.

Ženy väčšinou dospievajú rýchlejšie ako muži, no v istom veku aj oni sami túžia po rodine a stabilnom vzťahu. To však neznamená, že túžia po celibáte. Práve tak končí veľa vzťahov a vôbec nepomôže moralizovanie o tom, prečo by muž nemal myslieť len na to jedno. On nemyslí len na jedno, skúste byť viac otvorené pravde a možno sa práve váš vzťah aj po rokoch zmení k lepšiemu.

Každá z nás chce byť tou najlepšou matkou

Každá žena chce byť pre svoje dieťa tou najlepšou matkou, je to pochopiteľné. Po tom, čo sa rodina rozrastie, pozornosť sa rozptýli aj na ostatných členov než len na muža. To všetko sa však dá niesť s gráciou, pokiaľ muža neodstrčíte úplne na vedľajšiu koľaj. Samozrejme, intímny život je pre nich dôležitý a to v akomkoľvek veku. Netreba však vidieť všetko čiernobielo. Nie je to pre nich alfou omegou, rovnako si vážia to, keď je žena skvelou matkou a výbornou partnerkou, na ktorú sa môžu vždy spoľahnúť. Tieto jej kvality nespochybňujú, to si len ženy myslia. 

„Môj známy nedá na svoju manželku dopustiť a vychvaľuje ju všade, kde sa objaví. Ona si však myslí, že ho nezaujíma nič iné ako sex a veľakrát sa k nemu správa doslova tak, akoby si ho nevážila a ponižuje ho. V skutočnosti si tým len kope vlastný hrob vo vzťahu...,“ prezradila Hana (36), ktorá si myslí, že tento typ žien si jednoducho muža nevedia vážiť, ale naopak to očakávajú.

„Po tom, čo sa môjmu bratovi narodilo druhé dieťa, jeho manželka prestala aktívne žiť za dverami spálne. Sú to pomerne mladí ľudia a ona vyhlásila, že po 40-ke sa už cíti byť na tieto veci stará. Samozrejme, že to skončilo tým, že si našiel milenku, chlap bez toho jednoducho nevie fungovať...“ spomína Romana (31), ktorá mu to však ani nezazlieva a jeho rozhodnutie plne chápe, aj keď jeho ženu mala a má veľmi rada. 

„Kolegovia v práci si toho niekedy povedia viac aj zo súkromia. Karol mi raz prezradil, že jeho sexuálny apetít nie je ničím výnimočný, ale keď chce od manželky milovanie sa, vždy to berie ko povinnosť a z jej očí len vyčíta, že odrátava doslova minúty, kedy to skončí,“ hovorí Klára (27), ktorá je vďaka svojej povahe akousi bútľavou vŕbou pre mnohých kolegov. Zrejme preto, že pracuje prevažne v mužskom kolektíve. 

Milovanie z povinnosti je ako celibát

To, že žena neodmietne sexuálny život so svojím partnerom ešte neznamená, že je všetko v najlepšom poriadku. Keď to berie ako povinnosť a neužíva si to, je to rovnaké, ako keby k tejto intimite vôbec nedošlo. Muž to zo ženy vycíti a potom sa niektoré ženy čudujú, že hľadajú inde. 
Práve preto sa stáva, že nehľadajú partnerku na celý život inde, ale len potešenie... A to vysvetľuje všetko, vôbec by totiž k tomu nemuselo v toľkých prípadoch dochádzať.