Presunúť na hlavný obsah

Môj muž si na mne všimol malú zmenu, ktorá mi rozbila manželstvo: Nespravte rovnakú chybu ako ja

Partnerské vzťahy

V snahe byť pre svojho manžela tou najlepšou niekedy, my ženy, zaslepene ideme opačnou cestou. To sa stalo aj mne a stálo ma to manželstvo, aj keď je ťažké, priznať si to.

S Jurajom sme spolu už osem rokov a máme malého syna. Náš vzťah bol pevný, aspoň to som si roky myslela, keďže ničím traumatizujúcim sme si neprechádzali, len klasické menšie nezhody. Mali sme krásnu svadbu a potom nasledovalo vytúžené dieťatko, na ktoré sme sa obaja tešili. Istý čas som si chcela dať pauzu aj od práce a venovať sa prvé tri roky len nášmu synovi. 

Čítajte tiež: Tieto tri znamenia patria medzi najsebeckejšie: Vzťah s nimi môže fungovať, otázne je, či šťastne

Prvý rok bol najťažší

Samozrejme, že som sa tešila z bábätka a začala nám nová etapa života. No po pár mesiacoch doma som si čoraz viac začala uvedomovať, že kontakt s ľuďmi jednoducho potrebujem. Všetka pozornosť išla na dieťa a pre seba mi zostávalo málo času. Oveľa viac som začala vnímať aj to, kedy chodí môj muž z práce a keď prišiel niektorý deň neskôr, vyčítala som mu to. Cítila som veľkú frustráciu. Zo všetkého, ale najmä z toho, že už nič nie je ako predtým. Necítila som sa atraktívna pre svojho muža, ale ani pre neznámych chlapov na ulici.

Myslela som si, že robím dobre

Kvalita spánku sa odrazila aj na mojom vzhľade, asi tak ako u každej ženy, takže je pochopiteľné, že som s tým chcela niečo robiť. Krémy nepomáhali a vrásky či kruhy pod očami sa rozširovali aj ďalej. Moja známa mi poradila botox. Viem, čo ste si pomysleli v prvom momente, ja som totiž reagovala podobne. Ja a botox? V živote. Keď mi však povedala, že aj ona si dala a naozaj som na nej nevidela známky toho, že by jej tento zákrok zmenil črty tváre, priznám sa, začala som o tom uvažovať. Mužovi som pochopiteľne nič nepovedala, sú veci, ktoré chlapom nemusíme predsa hovoriť. 

Stačí jedna maličkosť a váš vzťah môže byť v ohrození

Ani neviem ako a z jedného zákroku, mi vyletelo sebavedomie ihneď ako za čias, keď som mala dvadsať. Keď sa žena cíti sebaisto, muž to vníma a u nás doma sa začalo obdobie, keď sme si s Jurajom doslova pripadali ako čerství zaľúbenci. Bolo to krásne a ja som bola opäť vyrovnaná. 

Po istom čase som však išla znovu a manželovi som o tom nikdy nehovorila. Musím povedať, že ma to motivovalo začať doma cvičiť a viac sa o seba starať aj po tejto stránke. Asi po pol roku sa manželove správanie začalo postupne meniť a bol ku mne čoraz chladnejší. Nechápala som, kde robím chybu. Poznáte to, žena chce to najlepšie a občas si pripadá, že všetko, čo robí, robí zle. Nechcela som vťahovať do toho pekného vzťahu problémy a tak som vždy radšej narátala do troch a predýchala to. Tento manželov odstup som však vnímala intenzívne a v noci som sa zo spánku často kvôli tomu budila. Cítila som, že náš vzťah zrazu smeruje niekam inam a začala som prvýkrát vnímať, či nemá náhodou milenku. Sledovala som jeho správanie a sama pred sebou analyzovala.

Neprehliadnite: Manžel mi zamlčal niečo, čo som mala vedieť skôr, než som si ho vzala: Tento moment mi zmenil vzťah

V jeden večer, keď malý zaspal a ja už som ďalej nevládala, spýtala som sa, či niekoho má. Zarazila ho táto otázka a ja som hneď chcela za dotyčnou utekať. Nebolo však za akou. Milenku nemal. 

Povedal mi, ako som mohla dopustiť to, že sa mením na inú ženu. Umelú, ktorá nemá emócie a akékoľvek gesto a radosť zo života sa stráca v dôsledku vyhladenej pleti k dokonalosti. Zašlo to podľa neho príliš ďaleko a hoci bol ochotný urobiť pre záchranu vzťahu to najlepšie, jeho správanie ku mne už nikdy nebolo také, ako predtým. Zrazu mu na mne prekážali aj iné vlastnosti a všetko si neustále spájal s touto udalosťou. Vedela som, že to asi zašlo priďaleko, rozbilo mi to vzťah nielen s mužom, ale aj s kamarátkou. 

Po rozvode som však bola sebavedomejšia a takéto malichernosti som neriešila. Žila som život s novým mužom, ktorý ma má rád, aj keď som v istej etape života skĺzla na trocha inú cestičku. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe