Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Klasický oblek v štýle Prince of Wales s veľkým károm: Ako sa šije oblek na mieru?

Móda

Bloger a poradca pre štýl a etiketu Miroslav Paluch pripravil reportáž o tom, ako to vyzerá v zákulisí šitia oblekov na mieru. Vydal sa do krajčírskeho salónu Maximilian Mucska Tailors v centre mesta, kde v tom čase zavítal tiež kanadský model Lyle Roblin.

Miroslav Paluch, módny bloger a poradca pre štýl a etiketu sa tentoraz vydal do krajčírskeho salónu v centre mesta Maximilian Mucska. Tradičný krajčírsky salón hostil gentlemana Lyle Roblina, ktorý sem zavítal až z Kanady. Sympatický Lyle Roblin sa celý život venuje modelingu a je ambasádorom prestížnych krajčírskych salónov vo svete.

Druhá generácia rodiny Mucskovcov

„Najväčšia reklama je referencia, spokojnosť klienta a to, že vás odporúča niekomu ďalšiemu je len ďalším znakom toho, že to, čo robíme, robíme dobre a že to má zmysel,“ prezradil v rozhovore Erik Mucska, spolumajiteľ Maximilian Mucska.

Ak máte záujem o rady v oblasti štýlu, etikety a odievania, neváhajte a nechajte si poradiť odborníkom Miroslavom Paluchom.

„Robíme mu teraz oblek, ten je skôr z klasickej tradičnej látky. Vzor Prince of Wales s veľkým károm, je to trojkomplet, teda sako, vesta, nohavice. Nohavice budú vyššie postavené s dvoma faldami. Je to oblek skôr z dávnejších čias, ale má moderný cveng,“ dodal na záver Erik Mucska.

FEMINITY TV: Nahliadnite do zákulisia príprav obleku priamo v krajčírskom salóne Maximilán Mucska

Vzor obleku v štýle Prince of Wales

Vlna britského štýlu charakteristická skôr pre neformálne príležitosti. Trojkomplet v podobe saka, vesty a nohavíc oživené vzorom veľké káro. Kockovaná vlnená látka z kombinácie bielych prúžkov a tlmenej farby typická pre "anglických gentlemanov".

Dôraz na precíznosť detailov

Ručná práca a krajčírstvo typické pre Maximilian Mucska si zakladá na precíznosti tých najmenších detailov. Model a ambasádor mnohých krajčírskych salónov Lyle Roblin a jeho výber obleku šitého na mieru.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe