VIDEO: Klasický oblek v štýle Prince of Wales s veľkým károm: Ako sa šije oblek na mieru?

Bloger a poradca pre štýl a etiketu Miroslav Paluch pripravil reportáž o tom, ako to vyzerá v zákulisí šitia oblekov na mieru. Vydal sa do krajčírskeho salónu Maximilian Mucska Tailors v centre mesta, kde v tom čase zavítal tiež kanadský model Lyle Roblin.

Hosťom, ktorý si nechal šiť oblek na mieru bol Lyle Roblin

Hosťom, ktorý si nechal šiť oblek na mieru bol Lyle Roblin

Zdroj: Pavol Bobek

Miroslav Paluch, módny bloger a poradca pre štýl a etiketu sa tentoraz vydal do krajčírskeho salónu v centre mesta Maximilian Mucska. Tradičný krajčírsky salón hostil gentlemana Lyle Roblina, ktorý sem zavítal až z Kanady. Sympatický Lyle Roblin sa celý život venuje modelingu a je ambasádorom prestížnych krajčírskych salónov vo svete.

Druhá generácia rodiny Mucskovcov

„Najväčšia reklama je referencia, spokojnosť klienta a to, že vás odporúča niekomu ďalšiemu je len ďalším znakom toho, že to, čo robíme, robíme dobre a že to má zmysel,“ prezradil v rozhovore Erik Mucska, spolumajiteľ Maximilian Mucska.

Ak máte záujem o rady v oblasti štýlu, etikety a odievania, neváhajte a nechajte si poradiť odborníkom Miroslavom Paluchom.

„Robíme mu teraz oblek, ten je skôr z klasickej tradičnej látky. Vzor Prince of Wales s veľkým károm, je to trojkomplet, teda sako, vesta, nohavice. Nohavice budú vyššie postavené s dvoma faldami. Je to oblek skôr z dávnejších čias, ale má moderný cveng,“ dodal na záver Erik Mucska.

FEMINITY TV: Nahliadnite do zákulisia príprav obleku priamo v krajčírskom salóne Maximilán Mucska

Vzor obleku v štýle Prince of Wales

Vlna britského štýlu charakteristická skôr pre neformálne príležitosti. Trojkomplet v podobe saka, vesty a nohavíc oživené vzorom veľké káro. Kockovaná vlnená látka z kombinácie bielych prúžkov a tlmenej farby typická pre "anglických gentlemanov".

Dôraz na precíznosť detailov

Ručná práca a krajčírstvo typické pre Maximilian Mucska si zakladá na precíznosti tých najmenších detailov. Model a ambasádor mnohých krajčírskych salónov Lyle Roblin a jeho výber obleku šitého na mieru.

Foto:
Pavol Bobek, Video: Pavol Bobek
Zdroj:
Paluch Miroslav

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba