Presunúť na hlavný obsah

Je čas prehrabať šatník, túto kabelku tam možno ešte nájdete. Baguette bag je späť!

Móda

“It bag”, korá sa koncom 90. rokov a začiatkom milénia stala doslova legendou je späť! A kto by jej už len zabezpečil lepší vstup do módneho povedomia ako slávna Carrie Bradshaw, ktorá bola zodpovedná za jej úspech už po prvykrát?

Jedná sa o relatívne malú kabelku s krátkou rúčkou, ktorá sa nosí na ramene. Jej názov - “bagetová kabelka” je odvodený (veľmi správne!) od slova bageta! Kvôli jej krátkej rúčke totiž začína v mieste, kde by sa nosila francúzska bageta. Obvykle je zdobená len veľmi stroho a púta pozornosť maximálne prackou umiestnenou na jej prednej strane. Od svojho uvedenia na trh v roku 1997 sa dočkala mnohých vyhotovení a farebných variácií.

Neprehliadite: Najkrajšie šaty tejto jari: Máme pre vás štýly, v ktorých môžete tento symbol ženskosti nosiť

V štýle Carrie B

Asi žiadna z kabeliek nie je lepším módnym synonymom Carrie Bradshaw z kultového seriálu Sex v meste ako práve baguette bag. Hlavná predstaviteľka bola pre Američanky takým zdrojom inšpirácie, že po odvysielaní seriálu sa táto kabelka, ako jedna z prvých designerských kúskov v seriáli vôbec, vypredala za rekordnú dobu.

“This isn’t a bag, it’s a baguette” 

Dnes prichádza značka Fendi so špeciálnou reedíciou tohto ikonického kúsku. Do kampane, okrem svetových influenceriek, nemohli obsadiť lepšiu postavu, ako samotnú Sarah Jessica Parker, ktorá v seriáli stvárnila práve Carrie Bradshaw.  SJP udelí influencerkám lekciu, keď ich poučí o tom, že to nie je obyčajná kabelka, ale “baguette”, čim vyzdvihuje jej rokmi overenú výnimočnosť.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Cukrárka Martina zmenila svoj život zo dňa na deň: Ako prvá priniesla na Slovensko kvetinové cupcaky

Siahnite aj vy po tomto kúsku, je univerzálny a mimoriadne dobre nosieľný počas bežného dňa. Na tento trend rýchlo zareagovali aj módne reťazce. Ak teda nepatríte k tým vyvoleným, ktoré si na svojom pleci ponesú v júli tohto roka rovnakú ako Carrie, svoju finančne nenáročnejšiu verziu si môžete pokojne zaobstarať už aj dnes.

- Najčítanejšie -