Je čas prehrabať šatník, túto kabelku tam možno ešte nájdete. Baguette bag je späť!

“It bag”, korá sa koncom 90. rokov a začiatkom milénia stala doslova legendou je späť! A kto by jej už len zabezpečil lepší vstup do módneho povedomia ako slávna Carrie Bradshaw, ktorá bola zodpovedná za jej úspech už po prvykrát?

“It bag”, korá sa koncom 90. rokov a začiatkom milénia stala doslova legendou je späť

“It bag”, korá sa koncom 90. rokov a začiatkom milénia stala doslova legendou je späť

Zdroj: Fendi

Jedná sa o relatívne malú kabelku s krátkou rúčkou, ktorá sa nosí na ramene. Jej názov - “bagetová kabelka” je odvodený (veľmi správne!) od slova bageta! Kvôli jej krátkej rúčke totiž začína v mieste, kde by sa nosila francúzska bageta. Obvykle je zdobená len veľmi stroho a púta pozornosť maximálne prackou umiestnenou na jej prednej strane. Od svojho uvedenia na trh v roku 1997 sa dočkala mnohých vyhotovení a farebných variácií.

Neprehliadite: Najkrajšie šaty tejto jari: Máme pre vás štýly, v ktorých môžete tento symbol ženskosti nosiť

V štýle Carrie B

Asi žiadna z kabeliek nie je lepším módnym synonymom Carrie Bradshaw z kultového seriálu Sex v meste ako práve baguette bag. Hlavná predstaviteľka bola pre Američanky takým zdrojom inšpirácie, že po odvysielaní seriálu sa táto kabelka, ako jedna z prvých designerských kúskov v seriáli vôbec, vypredala za rekordnú dobu.

“This isn’t a bag, it’s a baguette” 

Dnes prichádza značka Fendi so špeciálnou reedíciou tohto ikonického kúsku. Do kampane, okrem svetových influenceriek, nemohli obsadiť lepšiu postavu, ako samotnú Sarah Jessica Parker, ktorá v seriáli stvárnila práve Carrie Bradshaw.  SJP udelí influencerkám lekciu, keď ich poučí o tom, že to nie je obyčajná kabelka, ale “baguette”, čim vyzdvihuje jej rokmi overenú výnimočnosť.

Prečítajte si tiež: VIDEO: Cukrárka Martina zmenila svoj život zo dňa na deň: Ako prvá priniesla na Slovensko kvetinové cupcaky

Siahnite aj vy po tomto kúsku, je univerzálny a mimoriadne dobre nosieľný počas bežného dňa. Na tento trend rýchlo zareagovali aj módne reťazce. Ak teda nepatríte k tým vyvoleným, ktoré si na svojom pleci ponesú v júli tohto roka rovnakú ako Carrie, svoju finančne nenáročnejšiu verziu si môžete pokojne zaobstarať už aj dnes.

Foto:
Fendi, Profimedia, Forever 21, Netaporter, Zara, instagram.com/aylin_koenig, instagram.com/carodaur, instagram.com/kyliejenner
Zdroj:
mm

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

TV programTV program Telkáč

Rozprávky, filmy a seriály

Starostlivosť o seba