Presunúť na hlavný obsah

Slovenky na Europe Day 2019 v Káhire: Títo úspešní umelci dostali šancu reprezentovať našu krajinu

Zábava

Poprvýkrát sa na Európskom Dni v Káhire dostali šancu účinkovať aj slovenskí umelci. Veľvyslancom Európskej únie v Káhire je úspešný a rešpektovaný slovenský diplomat, expert na arabské krajiny a Blízky východ Ivan Surkoš.

Na oslavu Dňa Európy 2019 pozval aj slovenské umelkyne: “V ktorejkoľvek krajine pracujem, na akomkoľvek poste, zostávam srdcom Slovákom, a vždy sa poteším, keď Slováci dostanú priestor a možnosť predstaviť sa vo svete.“

Na  oslave  Dňa Európy v Egypte  medzi umelcami  zastupovali stredoeurópsku kultúru  aj naše mladé hudobníčky a speváčky Nikola Benedikovičová a Terézia Gregušová zo skupiny Ukitas. Hosťom ceremoniálneho programu zaspievali piesne nielen v slovenčine ale aj v ďaľšich jazykoch krajín EU a zahrali na rôznych hudobných nástrojoch napríklad aj na ukulele.

Nadšené publikum ocenilo ich vystúpenie búrlivým aplauzom. Mladé umelkyne mali oblečené modely  od našich slovenských dizajnérok, finalistiek súťaže Nové tváre módnej scény Martiny Vrábelovej a Blaženy Ostrovskej. Modely zdobili typické slovenské etnické prvky a motívy.

Na podujatí Dni Európy v Káhire spolupracovala Nadácia +421 Foundation. Jej programová riaditeľka Elena Verešová neskrývala radosť z úspešneho účinkovania mladých hudobníčok v Egypte.

“Snažíme sa čo najviac podporovať mladé talenty, aby sa mohli predstaviť v zahraničí v ktorejkoľvek krajine na svete a aby tak širili dobré meno o  krajine a o kultúre Slovenska.“
Okrem Sloveniek sa hosťom predstavila aj rumunsko španielska kapela Amadeus, či domáci populárni egyptski hudobníci zo skupiny Trio.

- reklamná správa -