Presunúť na hlavný obsah

Mužský bod G: Naozaj viete, kde sa nachádza? Toto o ňom musíte vedieť!

Sex

Ktoré miesto na mužskom tele dokáže priniesť nové rozmery sexuálneho vzrušenia a radosti?

Dámy, ak ste sa ešte nikdy nezaoberali otázkou, na čo slúži mužom prostata, zbystrite pozornosť. Táto žľaza v mužskom tele môže byť totiž zdrojom vzrušenia, ale aj plodnosti a problémov (napr. zápalu prostaty). Zistite o nej viac!

Prostata ako mužský bod G: Kde je a na čo slúži?

Hlavnou funkciou tejto malej žľazy je sekrécia jednej zo zložiek spermy. Nachádza sa pred konečníkom, medzi močovým mechúrom a penisom. Pri ejakulácii sa spermie vytvorené v semenníkoch presunú do prostaty. Následne sa prostata uzatvorí a vytlačí túto tekutinu do močovej trubice.

Veľkosťou je možné prostatu prirovnať k vlašskému orechu, vekom sa však zväčšuje (normálna súčasť starnutia väčšiny mužov).

Prečo “bod G”?

Prostata obsahuje veľké množstvo nervových zakončení a ich množstvo je porovnateľné s tými v ženskom klitorise. Stimulácia tohto miesta môže otvoriť dvere k úplne novému spôsobu potešenia mužov, ktorí sú ochotní to vyskúšať.

Podlieha aj rôznym ochoreniam

Prostata môže mužov aj poriadne potrápiť rôznymi problémami. Najčastejšie ide o zápal prostaty (prostatitídu), ktorú zapríčiňuje infekcia. Aj keď muži neradi hovoria o svojich problémoch v oblasti intímneho zdravia, ženy tiež môžu pozorovať, keď s ich partnermi nie je niečo v poriadku. Medzi príznaky zápalu prostaty patrí časté (veľa ráz prerušované) močenie a pokles sexuálneho apetítu. Akútna forma ochorenia sa ohlási aj nástupom horúčky alebo zimnice, výskytom krvi v ejakuláte alebo bolestivosťou semenníkov.

Benígna hyperplázia prostaty nazývaná aj zväčšenie prostaty sprevádza prirodzené starnutie mužov. Zväčšená prostata stláča močovú trubicu a dráždi močový mechúr, čím sa spomaľuje alebo zastavuje tok moču. Muži majú potom častú až naliehavú potrebu močiť, močenie je slabé a prerušované. V závažných prípadoch dochádza k úplnej nemožnosti vymočiť sa.

V niektorých prípadoch zaúraduje aj rakovina prostaty, ktorá je jedným z najbežnejších typov rakoviny u mužov. Pokiaľ rakovinové bunky v prostate rastú pomaly, nespôsobujú vážnejšie poškodenie. Rakovinový nádor je skupina rakovinových buniek, ktoré môžu vyrastať a zničiť okolité tkanivá. Môžu sa tiež rozšíriť do iných častí tela (metastázovať).

Prevencia a ochrana intímneho zdravia muža

Keďže prostata je dôležitá pre plodnosť, intímne zdravie, a má moc stať sa predmetom rozkoše, starostlivosť o ňu by sa mala brať s najväčšou vážnosťou. A to nielen vtedy, keď už prídu prvé vážnejšie problémy.

S preventívnymi opatreniami môžu pomôcť aj prírodné prostriedky. Saw palmetto (serenoa plazivá) sa používa už po stáročia na zmiernenie problémov s močením, vrátane tých spôsobených zväčšenou prostatou. Koreň pŕhľavy dvojdomej môže pomôcť zlepšiť niektoré symptómy benígnej prostatickej hyperplázie. Pôsobí protizápalovo a pozitívne ovplyvňuje vylučovaciu funkciu obličiek ako aj funkciu močového ústrojenstva.

Tieto dve rastlinné zložky sú obsiahnuté vo výživovom doplnku na prírodnej báze Zerex Prostanax. Okrem Saw palmetto a pŕhľavy obsahuje aj dôležitý minerál zinok, ktorý pomáha pri blokovaní testosterónu na dihydrotestosterón, čo má vplyv na spomalenie rastu buniek prostaty.

-reklamná správa-